20 C°

Serie A

Hrvatski veznjak asistirao u pobjedi Bologne, Vlašić odigrao cijeli susret u iznenađujućem porazu Torina

15.01.2023. 17:33

U završnici prvog poluvremena Vlašić je zatresao mrežu gostiju, ali je taj pogodak poništen zbog zaleđa asistenta Sanabije

RIM Hrvatski veznjak, bivši kapetan mlade reprezentacije Nikola Moro bio je asistent za prvi pogodak Bologne u 2-1 (0-1) gostujućoj pobjedi protiv Udinesea u susretu 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Moro, koji je odigrao čitav susret za Bolognu, u 59. je minuti okomitom loptom uposlio Sansonea koji je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora poravnao na 1-1. Prethodno je Beto u 10. minuti doveo Udinese u prednost, da bi potpuni preokret osigurao Posch golom u 80. minuti.

Bologna je s ova tri boda skočila na 11. mjesto sa 22 boda, tri manje od osmog Udinesea.

Nikola Vlašić odigrao je čitav susret za Torino, kojega s klupe vod Ivan Jurić, u neočekivanom 0-1 (0-0) domaćem porazu od Spezije. Jedini gol postigao je Nzola u 29. minuti iz kaznenog udarca. U završnici prvog poluvremena Vlašić je zatresao mrežu gostiju, ali je taj pogodak poništen zbog zaleđa asistenta Sanabije.

Deseti Torino je ostao na 23 boda, dok je Spezia skočila na 16. mjesto sa 18.