Utorak, 23. travnja 2024

NBA liga

James Harden s 38 poena obilježio pobjedu Sixersa u Milwaukeeu, Bucksi poraženi nakon niza od 16 pobjeda

Autor: Portal Novi list

05.03.2023. 08:25

Bojan Bogdanović nije igrao u porazu Pistonsa u Clevelandu

RIJEKA James Harden obilježio je veliki sudar u Milwaukeeu, koji je završio pobjedom njegovih Sixersa, odnosno porazom Bucksa nakon  16 uzastopnih pobjeda! Joel Embiid (31 poen, 10 asistencija) je pogodio važnu tricu  41 sekundu prije kraja, no glavne role pripale su Hardenu koji je zaključio susret s 38 poena, 10 asistencija i osam skokova.

Bucksi su posljednju četvrtinu dobili 48:31, pogodili su sedam od 11 pokušaja za tri poena, odnosno 17 od 19 slobodnih bacanja.

– Pogodili su sve što su bacili na koš. Od table, s poda, u skoku, iz slobodnih bacanja, za tri poena… Pogodili su baš sve! Moraš igrati obranu 48 minuta i to je ono što nakon ovog poraza moramo naučiti – rekao je Giannis Antetokounmpo, s 34 poena i 13 skokova prvo ime Bucksa

Bojan Bogdanović (Ahilova tetiva) bio je jedan od četvorice igrača Detroita (iz prve petorke!), koji je preskočio gostovanje u Clevelandu gdje su Pistonsi prema očekivanjima doživjeli još jedan poraz. Darius Garland je zabio 21, a Donovan Mitchell 20 poena. Marvin Bagley III je bio najefikasniji kod gostiju s 20 poena i 13 skokova.

Hetsi su se brzo oporavili od pomalo šokatnog poraza u New Yorku. Bam Adebayo je upisao 30 poena protiv Hawksa, Tyler herro pridodao još 20. Trae Young je uzvratio sa svega osam poena, što mu je najslabiji učinak ove sezone. Pogodio je tek dvije lopte iz igre.