15 C°

GOSPARI PREJAKI

Jazine Arbanasi poražene u finalu Kupa Krešimir Ćosić za regiju Dalmacija od Dubrovnika

Autor: Paulo Sarić

03.11.2022. 12:30

Košarkaši Jazina Arbanasa poraženi su u finalu Kupa Krešimir Ćosić za regiju Dalmacija od Dubrovnika rezultatom 77:91. Oslabljeni neigranjem čak petorice igrača, četvorice mladića na dvojnoj licenci iz Zadra te ozlijeđenog Antona Kazarnovskog, Jazine nisu uspjele iznenaditi favoriziranog suparnika koji se trenutno nalazi na čelu Prve muške lige s omjerom 4-1.

Igrači Roka Jurline su se držali u egalu prvih petnaestak minuta (26:27), no završnica druge dionice je pripala gostima koji su do odlaska na veliki odmor sagradili prednost od deset poena, što su izvrsnim otvaranjem nastavka dodatno povećali i serijom 0:13 u 27. minuti otišli na plus 21 (39:60).

Imali su »Gospari« na otvaranju četvrte četvrtine i velikih 28 koševa prednosti (49:77), a kako je pitanje pobjednika u tim trenucima već bilo riješeno do kraja susreta su priliku dobili i oni najmlađi u domaćim redovima koji su svoju minutažu jako dobro iskoristili, u jednom trenutku prišavši na samo 12 poena zaostatka. Ipak, za potpuni preokret nije bilo vremena te su Dubrovčani podigli pehar namijenjen pobjedniku Krešinog kupa za najjužniju hrvatsku regiju i s osmjehom na licu krenuli put »Grada Svetog Vlaha«.

Goste je s 23 koša predvodio nekadašnji igrač Zadra Filip Vujičić, a pratio ga je visoki Kristijan Šutalo s 20 poena, sedam skokova i tri asistencije, dok je najefikasniji među trojicom dvoznamenkastih u redovima Jazina bio Roko Lukić s 25 koševa i sedam uhvaćenih lopti. Gabriel Karamarko je dodao 17 poena, pet skokova i četiri asistencija, a mladi Michael Ružić 15 koševa i devet uhvaćenih lopti.