Bundesliga

Juranović bolji od Gvardiola, Union Berlin se vratio na drugo mjesto ljestvice

Autor: Hina

11.02.2023. 22:22

LEIPZIG U derbi utakmici 20. kola Bundeslige nogometaši Union Berlina su kao gosti slavili kod Leipziga 2-1 te su se vratili na drugo mjesto ljestvice.

Kratko je Borussia (D) tijekom subote bila druga, a sada su opet Berlinčani prvi pratitelji vodećeg Bayerna od kojeg imaju samo bod manje. Leipzig je ostao na petom mjestu ljestvice.

Leipzig je poveo u 24. minuti kada je gostujuću mrežu zatresao Henrichs. No, gosti iz Berlina su imali kvalitetan odgovor u nastavku dvoboja kada su okrenuli rezultat na svoju stranu.

Prvo je Haberer u 61. minuti izjednačio, dok je jedanaest minuta kasnije Knoche bio miran i precizan s bijele točke te je doveo Union u vodstvo. Do kraja je domaćin napadao svim silama, postigao je i pogodak kojeg je VAR poništio te do boda nije uspio doći.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za Leipzig, baš kao Josip Juranović za goste.

U nedjelju se igraju posljednje dvije utakmice ovog kola. Sastaju se Hertha – Borussia (M) te Koeln – Eintracht.