Blijeda igra

Jusupova momčad bez šanse na terenu Cedevite Olimpije

27.11.2022. 00:17

Košarkaši Zadra poraženi su od Cedevite Olimpije u Ljubljani s 97:79 (21:14, 27:20, 22:21, 27:24) u sklopu 8. kola ABA lige.

Po prvi put su ove sezone igrači Danijela Jusupa morali priznati svom protivniku da ih je potpuno nadigrao jer je domaći sastav dominirao veći dijelom susreta i bez većih poteškoća priveo je kraju.

Zadrani su se držali blizu tek nekoliko uvodnih minuta da bi Cedevita Olimpija na krilima Yogija Ferrella u nekoliko navrata do poluvremena pobjegla na dvocifrenu razliku, a s najvećih 14 koševa viška (48:34) su zaključili prvi dio utakmice u kojem su se gosti prvenstveno iskazali katastrofalnom preciznošću izvan perimetra (3-17), dok su Ljubljančani u tom segmentu bili iznimno učinkoviti s devet pogođenih trica iz 18 pokušaja.

Pored toga, domaćin je vješto limitirao Luku Božića te nadskakao Jusupovu momčad, a bolje vijesti za nju nisu stigle ni u nastavku. Pobjegli su “Zmajčeki” na 17 plusa (70:53) pred kraj treće dionice i tu je nadanjima Zadra da može do podviga u Tivoliju bio kraj. Ferrell s 22 i Alibegović s 14 ubačaja predvodili su slovensku momčad do pete pobjede, a u Jusupovom sastavu koji se našao na omjeru 4-4 malo bolju igru od ostalih prikazao je Dario Drežnjak s 15 poena, dok je Marko Ramljak upisao “double-double” učinak od 11 koševa i 10 skokova. Isti broj poena kao kapetan ubacio je i Karlo Žganec.

Zadrane u ponedjeljak od 19 sati očekuje nova utakmica, u sklopu 9. kola HT Premijer lige gostuju kod Zaboka.