KK Puntamika

Klupa ponovno presudila

Autor: Paulo Sarić

24.01.2023. 15:56

Košarkaši Opus Puntamike upisali su novi poraz u Prvoj muškoj ligi. U subotu je u Zagrebu u 15. kolu bolja od njih bila Hermes Analitica koja je na domaćem parketu slavila rezultatom 102:87. Bila je to »repriza« utakmica koje smo već nekoliko puta gledali ove sezone. Puntamičani su se dobro držali prvih petnaestak minuta, nakon čega je do izražaja počela dolaziti šira kluba suparničkog sastava koji je polako uzimao uzde u svoje ruke. Imali su mladići Jakova Vladovića u prvoj četvrtini i osam poena prednosti (18:26), no kako je vrijeme odmicalo tako su domaćini polako hvatali željeni ritam i ubrzo stigli do preokreta. On se dogodio na otvaranju druge dionice kada su Sebastian Luciano Tomasevich i Luka Krajinović vezali dvije trice za 34:33, da bi se Zagrepčani nedugo potom serijom 7:0 odvojili i na 43:36. U svlačionice se otišlo s pet koševa zaostatka iz perspektive zadarskog sastava, a da ni u nastavku neće biti bolje odmah je pokazao nalet domaćina koji su na zadarski pogon, preko Ante Smolića i Josipa Škare, otišli na dvoznamenkastu prednost, nakon čega se više nisu osvrtali. Puntamika se nije predavala te je sve do posljednje tri minute bila na desetak poena zaostatka, no svaki puta kada bi Vladovićevi mladići priprijetili uslijedio je dalekometni odgovor domaćeg sastava koji je mirno priveo susret kraju. Četvoricu dvoznamenkastih u redovima »Analitičara« predvodili su Tomasevich s 20 koševa, dok je najefikasniji kod Puntamike bio Dominik Zelanto s 21 poenom i osam skokova.