Euroliga

Ante Žižić zabio 24 poena i upisao šest skokova u pobjedi Anadolu Efesa protiv Virtus Bologne

31.03.2023. 06:49

Efes je na osmom mjestu s po 16 pobjeda i poraza, dok Virtus zauzima 14. mjesto s 13 pobjeda i 19 poraza

Košarkaši aktualnog europskog prvaka Anadolu Efesa pobijedili su u susretu 32. kola Eurolige Virtus iz Bologne sa 86-67 uz sjajnu predstavu hrvatskog košarkaša Ante Žižića koji je zabio 24 koša i upisao šest skokova.

Nakon izjednačene prve četvrtine (13-13), Efes je drugu i treću dionicu dobio sa 22 koša razlike (47-25) i potom mirno priveo susret kraju. Virtus je u zadnjoj četvrtinu slavio sa 29-26 tek malo ublaživši poraz.

Aktualne europske prvake do 16. pobjede sezone predvodio je hrvatski košarkaš Ante Žižić koji je za 18 minuta provedenih na parketu zabio 24 koša uz 11/13 šut iz igre i 2/3 s linije slobodnih bacanja. Dodao je i šest skokova, te asistenciju. Tibor Pleiss je zabio 14, a Elijah Bryant 13 koševa i 11 skokova.

U talijanskim redovima najefikasniji su bili Niccolo Mannion sa 17 koševa i šest asistencija, te Semi Ojeleye sa 13 koševa i sedam skokova.

Efes je na osmom mjestu sa po 16 pobjeda i poraza, dok Virtus zauzima 14. mjesto sa 13 pobjeda i 19 poraza.

Uvjerljiv je bio i Maccabi Tel Aviv porazivši Emporio Armani Milan sa 85-66.

Domaćin je na poluvremenu imao 17 razlike (53-36), gosti su u trećoj dionici smanjili na 10 razlike, no Maccabi je posljednju četvrtinu dobio sa devet razlike za uvjerljivih +19.

Roman Sorkin sa 18 koševa i Lorenzo Brown sa 17 koševa i osam asistencija predvodili su izraelski sastav, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bili Shabazz Napier sa 15 i Shavon Shields sa 14 koševa.

Maccabi je sada četvrti sa 19 pobjeda i 13 poraza, a Milan drži 11. mjesto sa skorom 14-18.

Večer domaćina upotpunila je Barcelona pobjedom 72-56 protiv berlinske ALBA-e.

Gosti su sjajno ušli u susret, vodili su 21-19 nakon prve četvrtine, te 35-34 na poluvremenu. Međutim, Barca je proradila u drugom poluvremenu dobivši taj dio igre sa 38-21.

Kod Barcelone najefikasniji su bili Sertac Sanli sa 12 koševa i šest skokova, Nikola Mirotić sa 11 koševa i šest skokova, te Nikola Kalinić sa 10 koševa.

U redovima berlinskog sastava niti jedan igrač nije zabio više od deset koševa. Yanni Wetzell je zabio devet, a Ben Lammers i Louis Olinde sedam koševa. Hrvatski reprezentativac Jaleen Smith je za 24 minute zabio pet koševa uz skok i dvije asistencije.

Barcelona je barem privremeno preuzela vodstvo sa 54 boda ispred Olympiakosa i Real Madrida koji imaju po 53 boda, ali i susret manje. ALBA je na 17. mjestu.