13 C°

Euroliga košarkaša

Mario Hezonja ubacio 17 poena u porazu Real Madrida kod Žalgirisa, Crvena zvezda izgubila nakon šest pobjeda

Autor: Hina

16.12.2022. 08:42

Olympiakos poražen kod Asvela 75-77 unatoč tome što je sastav iz Pireja imao 16 poena prednosti na poluvremenu te 11 uoči posljednje četvrtine

KAUNAS  Košarkaši Žalgirisa pobijedili su pred svojim navijačima, u utakmici 14. kola Eurolige, favorizirani madridski Real 81-72.

Litavsku su momčad do pobjede vodili Keenan Evans s 20 poena i pet skokova te Edgaras Ulanovas koji je ubacio 19 koševa i tome dodao četiri skoka. S 22 poena prvi je strijelac Reala bio Džanan Musa, dok je vrlo dobro za goste odigrao hrvatski reprezentativac Mario Hezonja koji je za 27 minuta ubacio 17 poena.

Hezonja je za dva poena gađao 3-4, za tri poena 3-6 te 2-2 s linije slobodnih bacanja. Tome je dodao četiri skoka, dvije asistencije i tri izgubljene lopte.

Nakon šest pobjeda u nizu izgubila je Crvena zvezda i to na domaćem parketu od Olimpije Milano 67-71, dok je Olympiakos poražen kod Asvela 75-77 unatoč tome što je sastav iz Pireja imao 16 poena prednosti na poluvremenu te 11 uoči posljednje četvrtine.

Uz utakmicu manje na ljestvici i dalje vodi Fenerbahce koji ima omjer 10-3. Slijede madridski Real i Olympiakos koji su na 9-5, dok Barcelona i Monaco imaju 9-4. Baskonia je na osam pobjeda i pet poraza, a Anadolu Efes i Maccabi na 7-6. Crvena zvezda nakon poraza ovog četvrtka ima omjer 7-7.