PRVA ŽENSKA LIGA

Tri pobjede za nastavak borbe na vrhu

Autor: Paulo Sarić

16.02.2023. 18:18

Proteklog vikenda je nastavljeno natjecanje u B skupini Prve ženske lige. Košarkašice Zadra su na domaćem parketu svladale Otočac Arx rezultatom 71:41, dok su igračice Zadar Plusa uspješno odradile dvostruki zadatak, pobijedivši prvo Vodice u Sukošanu (56:40), a potom i Gospić na gostujućem parketu rezultatom 70:115.

Preokret u Sukošanu

«Plusice« su najteži izazov imale u prvom susretu dvostrukog vikend programa u kojem su na domaćem parketu u Sukošanu svladale Vodice rezultatom 56:40. Gošće su bolje otvorile susret i zahvaljujući dobroj obrani u drugu dionicu iznenađujuće donijele prednost od pet poena.

Razbudilo je to djevojke Šime Kraljevića koje su u nastavku prvog poluvremena podigle agresivnost na defenzivnoj strani parketa i do velikog odmora prišle na 20:23, da bi u sličnom ritmu nastavile i u trećoj četvrtini te u posljednjih deset minuta ušle s prednošću od jednog posjeda (36:33).

Vodičanke su se držale na priključku sve do sredine četvrte četvrtine kada su Zadranke s nekoliko presječenih lopti otišle na dvoznamenkastu prednost, nakon čega su mirno privele susret kraju. »Plusice« je predvodila Lucija Štrmelj sa 17 poena, a pratila ju je Sanja Kovačević s 13 koševa, dok je Antica Tabula sa 16 poena bila najefikasnija u redovima Vodica.

ZADAR P.       56

VODICE       40

(10:15, 10:8, 16:10, 20:7)

SUKOŠAN – Dvorana OŠ Sukošan. Suci: Fabijan Dodig i Darijan Jančijev.

ZADAR PLUS: Dražić 4. N. Perić, C. Perić, Župan, Arnwine 10, Kovačević 13, Kurtin, Štrmelj 17, Stilinović 2, Bodrožić 10. Trener: Šime Kraljević.

VODICE: Ježina 10, Viljac 5, Vunić, Mamužić, Čaleta-Car, Kravica 2, Buha 7, Tabula 16.

Lagani zalogaj u Lici

Nedjelja je košarkašicama Zadar Plusa donijela osjetno lakši zadatak na gostovanju kod Gospića, kojeg su »Plusice« uvjerljivo svladale rezultatom 70:115. Nakon ponešto sporijeg otvaranja, tijekom kojeg je naglasak bio na napadačkom izdanju, druga dionica je donijela odvajanje Kraljevićevih djevojaka koje su učas »pobjegle« na dvoznamenkastu prednost i do velikog odmora otišle na ugodnih plus 19 (36:55).

Nastavak susreta nije donio veće promjene. Zadranke su bile bolje na obje strane parketa te su gotovo iz napada u napad povećavale prednost i na koncu mirno stigle do nova dva boda. Šestoricu dvoznamenkastih u pobjedničkim redovima predvodile su Lucija Štrmelj i Jalia Arnwine s 35, odnosno 20 poena, dok je najefikasnija kod Gospićanki bila Borna Benković s 19 koševa.

GOSPIĆ       70

ZADAR P.       115

(21:26, 15:29, 19:29, 15:31)

GOSPIĆ – Gradska dvorana. Suci: Frane Banović i Darijan Jančijev.

GOSPIĆ: I. Milković, Binicki 7, K. Milković 13, Prpić, Halapa 2, Kovačević, M. Milković 12, Radošević 9, Benković 19, Čović, Kolić, Vrban 8.

ZADAR PLUS: Dražić 10, Župan, Arnwine 20, Bodrožić 10, Stilinović 12, Štrmelj 35, Kurtin 18, Kovačević 4, N. Perić, C. Perić. Trener: Šime Kraljević.

Rutinski odrađen posao

Igračice Josipe Zanki rutinski su stigle do devete pobjede u sezoni svladavši Otočac Arx rezultatom 71:41. Pola posla je bilo obavljeno nakon početnih deset minuta nakon kojih je semafor pokazivao visokih 31:10 za domaće košarkašice, da bi se na veliki odmor otišlo s okruglih plus 20 za Zadar (47:27).

Nastavak je stoga protekao u mirnom odrađivanju posla zadarske ekipe, koja je bez puno muke potvrdila razliku u kvaliteti i stigla do nova dva boda. Zadranke je s 19 poena predvodila Josipa Zovko, a pratila ju je Valerija Prtenjača sa 16 koševa, dok je jedina dvoznamenkasta u redovima Otočca bila Kelly Santos s 13 poena.