NBA liga

Bojan Bogdanović i Ivica Zubac odigrali sjajne partije u međusobnom sudaru kojega je obilježio povratak Kawhija Leonarda

Autor: Portal Novi list

18.11.2022. 08:05

Bogdanović je s 26 poena bio prvi strijelac Pistonsa, a Zubac je s 18 skokova izjednačio svoj najbolji učinak u toj statističkoj rubrici otkada igra na NBA parketima

Kawhi Leonard se vratio na parket i odigrao prvu utakmicu ove sezone, te pomogao Clippersima da svladaju – Pistonse. “Hrvatski derbi”, sudar Ivice Zubca i Bojana Bogdanovića otišao je na stranu Zubčevih Clippersa. Hrvatski centar uhvatio je čak 18 lopti izjednačivši time svoj najbolji učinaku NBA karijeri u toj statističkoj rubrici. Osim toga, za 40 minuta provedenih u igri, postigao je devet poena i ostvario jednu asistenciju.

Bojan Bogdanović je s druge strane bio  prvo ime Pistonsa, koji su igrajući bez Cade Cunninghama nanizali i peti poraz. Bogdanović je ubacio 26 poena uz 55 posto šuta, te tome pridodao tri skoka, tri asistencije i dvije ukradene loptu. Detroit je vodio u većem dijelu utakmice. Posljednje vodstvo Pistonsi su ispustili početkom četvrte dionice.

Reggie Jackson je bio najefikasniji kod domaćina sa 23 poena, Paul George i Marcus Morris su se priključili sa 16 poena. Leonard je povratničke 24 minute iskoristio za šest poena (šut 2-8), pet skokova i četiri asistencije.