11 C°

NBA liga

Bojan Bogdanović je s 25 poena "vukao" Pistonse u New Yorku, ali sedmi gostujući poraz je bio neizbježan

Autor: Portal Novi list

12.11.2022. 08:05
Bojan Bogdanović je s 25 poena

Hrvatski reprezentativac nakon pet utakmica "ispod 20 poena" ponovo je bio efikasan, ali ni to nije pomoglo njegovoj momčadi koja je potonula na dno Istočne konferencije

Pistonsi su doživjeli drugi uzastopni poraz i zajedno s Hornetsima potonuli na dno Istočne konferencije s omjerom 3-10. Ima i gorih momčadi u NBA ligi. Lakersi i Rocketsi su na dnu “zapada” s omjeru 2-10. Detroitu u Madison Square Gardenu nije pomogao ni Bojan Bogdanović koji se ponovo probudio nakon nešto slabijih izdanja tijekom studenog. Hrvatski reprezentativac je nakon pet utakmica u kojima je zabio manje od 20 poena protiv Knicksa ubacio 25 poena. Pogodio je svih sedam slobodnih bacanja, imao 60 posto šuta, ali je zato u rubrici trica ostalo pet pokušaja bez pogotka.

– Cijela momčad je imala loš šut za tri poena – rekao je Bogdanović, koji je uhvatio i pet skokova, te podijelio tri asistencije.

Pistonsi su pogodili tek sedam trica iz 31 pokušaja! I probudili se u obrani tek u  nastavku. Bogdanović je zabio dva poena uz dodatno bacanje za 114:110 na minutu i 42 sekunde do kraja, no domaći su vrlo brzo uzvratili s tricom i dva slobodna bacanja i tračak nade za goste se ugasio.

RJ Barrett (30) i Jalen Brunson (26) zajedno su postigli 56 poena ili gotovo polovicu onoga što s Knicksi ubacili Pistonsima koji su doživjeli peti poraz u posljednjih šest utakmica. Bogdanović i društvo na strani ove sezone imaju omjer 0-7.

Dario Šarić odigrao je nepunih deset minuta u porazu Sunsa kod Orlanda. Promašio je sve četiri lopte upućene na koš, od toga dvije za tri poena. Uhvatio je tri skoka i podijelio dvije asistencije u utakmici koju je obilježio loš šut njegove momčadi. Sunsi su jedva navukli 40 posto šuta u prosjeku, pogodili su pritom tek 13 od 42 pokušaja za tri poena.

– Ne možeš dobiti utakmicu ako nisi u stanju provući loptu kroz obruč! – kratko i jasno je nakon utakmice rekao Monty Williams, trener Sunsa, nakon utakmice.

Wendell Carter Jr. je postigao 20 poena uz 10 skokova kod Magica, Cameron Payne je s 22 poena bio najefikasniji kod Sunsa. Devin Booker  je postigao 17 poena uz šut 6-19…