Bojan Bogdanović promašio preokret Pistonsa, Dario Šarić s klupe odgledao vruću završnicu u Miamiju

Autor: Portal Novi list

15.11.2022. 07:49

Hrvatski košarkaš postigao je 18 poena u još jednom porazu Detroita

Detroit je doživio i četvrti uzastopni poraz te s omjerom 3-12 drži začelje Istočne konferencije. Lošiji omjer poraza i pobjeda ima tek “fenjeraš” Zapadne konferencije – Houston (2-12). Pistonsi su se na domaćem parketu prekasno probudili da bi dostigli Toronto koji je prekinuo niz od tri poraza.

Dalano Banton je ostvario učinak karijere (27 poena). Raptorsi su u posljednju četvrtinu ušli s deset poena prednosti, Pistonsi dvaput stigli na samo poen zaostatka. Posljednji put šest minuta prije kraja kada je Bojan Bogdanović pogodio dva poena za samo “minus jedan”. U idućem napadu promašio je tricu za poravnanje. Gosti su se nakon toga odvojili i priveli utakmicu kraju u svoju korist.

Hrvatski košarkaš utakmicu za zaključio s 18 poena, pet skokova i pet asistencija. Pogodio je tek dvije lopte za tri poena iz osam pokušaja, šest od 10 slobodnih bacanja. Ukupan šut iz igre bio mu je ispod 50 posto (41 posto).

Dario Šarić nije ulazio u igru u pobjedi Heatsa nad Sunsima u vrućoj završnici odigranoj i Miamiju. Bam Adebayo zabio je 30 poena, uključujući i dva ključna slobodna bacanja pola minute prije kraja. Jimmy Butler je nakon toga sve zaključio blokom i defanzivnim skokom. Butler je završio utakmicu s “double-double” učinkom: 16 poena, 13 skokova i sedam asistencija. Devin Booker je zabio 25 poena kod Sunsa koji su imali devet poena prednosti početkom posljednje četvrtine.