10 C°

NBA liga

VIDEO Irving se vratio u pobjedničkom ritmu, Lakersi opet slavili bez LeBrona, Bogdanović drugi strijelac Pistonsa

Autor: Portal Novi list

21.11.2022. 07:44

Warriorsi su konačno ostvarili gostujuću pobjedu. Iz devetog pokušaja ove sezone

SACRAMENTO De’Aaron Fox je s 33 poena odveo Kingse do šeste uzastopne pobjede. Pistonsi su bili relativno lagan suparnik, uostalom momčad iz Detroita ovo je i sedmi uzastopni poraz, odnosno čak 10. u posljednjih 11 susreta. Jaden Ivey, peti izbor na ljetošnjem draftu, bio je s 24 poena prvi strijelac Detroita. Bojan Bogdanović zabio je tri poena manje. Za 33 minute provedene na parketu upisao je i tri skoka, te dvije asistencije. Babo je zabio sva tri bacanja, pogodio dva od pet pokušaja za tri poena, ukupno je imao 66 posto šuta iz igre.

Cameron Payne (21 poen) i Devin Booker (20 poena) pogurali su Sunse (bez Chrisa Paula) u nastavku protiv Knicksa za šestu pobjedu u nizu uz jedan zanimljivi statistički podatak. Čak osam različitih igrača Phoenixa zabilo je – tricu. Dario Šarić nije igrao za Sunse. Jalen Brunson je s 27  poena bio najefikasniji kod Pistonsa.

Kyrie Irving se vratio na parkete i zabio 14 poena u domaćoj pobjedi Netsa. Kevin Durant je postigao 26 poena.

– Osjećam se dobro… Nedostajali su mi suigrači i treneri – rekao je Irving.

Dillon Brooks je predvodio Grizzliese, bez Ja Moranta, Desmonda Banea i Jarena Jacksona Jr., s 31 poenom.

Warriorsi su konačno ostvarili gostujuću pobjedu. Iz devetog pokušaja ove sezone. Klay Thompson je postigao 41, a  Steph Curry  33 poena (7-14 za tri poena, 15 asistencija…) u Houstonu.

LeBrona nije bilo ni u četvrtoj utakmici zaredom, no Lakersi su unatoč tome u dobrom nizu od tri pobjede. Anthony Davis je s 30 poena i 18 skokova bio prva violina u domaćem trijumfu nad Spursima.