NBA liga

VIDEO Nikola Jokić novi "triple-doubleom" ušao u povijest, 15 skokova Ivice Zubca u porazu Clippersa

Autor: Portal Novi list

19.01.2023. 07:54
VIDEO Nikola Jokić novi

Lauri Markkanen vratio se u sastav Utaha nakon dvije utakmice pauze i s 34 poena i 12 skokova odveo svoju momčad do pobjede nad Clippersima. Finac je pogodio šest trica u 11. utakmici ove sezone u kojoj je zabio najmanje 30 poena. Osim toga, u trećoj četvrtini, silovito je zakucao preko Ivice Zubca. Hrvatski reprezentativac je ostvario “double-double” učinak – 12 poena, 15 skokova. Imao je i jednu asistenciju. Clippersi su ponovo zaigrali bez dvojca Kawhi Leonard – Paul George.

Trae Young (18 poena, 12 asistencija) i Dejounte Murray (30) predvodili su Atlantu u pobjedi u Dallasu. Luka Dončić postigao je 30 poena (2-8 ta tri poena), ali samo tri u posljednjoj četvrtini.

Desmond Bane (25)  i  Ja Morant (24) bili su prva imena u 11. uzastopnoj pobjedi Memphisa. Steven Adams je 16 sekundi prije kraja potvrdio pobjedu Grizlliesa koji su izjednačili klupski rekord (iz prošle sezone) po broju uzastopnih pobjeda.

Nikola Jokić je stigao do jubilarnog 90. u karijeri i 14. “triple-double”  učinka ove sezone. Ubacio je 31 poen, podijelio 13 asistencija i uhvatio 11 skokova u pobjedi protiv Minnesote. Srpski centar je pritom prestigao Alexa Englisha na vječnoj ljestvici klupskih asistenata. Jokić je u 568 utakmica upisao 3686 asistencija, English je u 837 nastupa u dresu Denvera stigao do brojke od 3679 asistencija.

De’Aaron Fox je s 32 poena predvodio Kingse do pobjede nad Lakersima. LeBron James je zabio 32 poena u četvrtom porazu svoje momčadi u posljednjih pet utakmica.