11 C°

NBA liga

VIDEO Novi porazi hrvatskih igrača u NBA ligi, Bojan Bogdanović zabio 22 poena protiv Pelicansa

Autor: Portal Novi list

14.01.2023. 06:52

Ivica Zubac zabio je šest poena protiv Nuggetsa bez Jokića

Nuggetsi su i bez ozlijeđenog Nikole Jokića rutinski stigli do pete uzastopne pobjede. Nakon što je srpski centar dobio dvoboj protiv Šarića i njegovih Sunsa sada se Denver i bez Jokića lako obračunao s Clippersima Ivice Zubca. Jamal Murray je s 24 poena i osam skokova bio najefikasniji u redovima gostiju, Kawhi Leonard je zabio jednako toliko za Clipperse. Hrvatski centar je za nešto manje od 28 minuta provedenih u igri postigao šest poena uz sedam skokova i jednu asistenciju. Zubac je pogodio tek dvije od sedam lopti iz igre.

Bojan Bogdanović nastavio je s efikasnim igrama u redovima Pistonsa unatoč učestalim porazima svoje momčadi. Zabio je 22 poena, najviše kod Detroita, u porazu od Pelicansa. Čak 14 poena postigao je u prvoj četvrtini koju je zaključio bez promašaja, a onda je počeo promašivati. Zaključio je utakmicu s tricom 1-7 i ukupnim šutom iz  igre 9-19. Jonas Valanciunas je s druge strane imao 80 posto ubačaja i završio susret s 33 poena.

Anthony Edwards (31) i D’Angelo Russell (17) produbili su krizu Sunsa koji su sezonu otvorili s rekordnim omjerom pobjeda i poraza 15-6 da bi nakon toga otišli u drugu drugu krajnost ostvarivši tek šest pobjeda u posljednjih 23 susreta. Nije puno pomgla ni utakmica karijere Damiona Leea i njegov 31 poen. Dario Šarić polako koristi činjenicu da u njegovoj momčad ima puno ozlijeđenih igrača. U Minneapolisu  je u igri proveo 18 minuta uz pet postignutih poena i tri skoka.