16 C°

Ispremiješali sinjske redove

Košarkaši Zadra na gostovanju nadvisili Alkar 100:83

06.03.2023. 20:26

Niti 48 sati nakon gostovanja u Podgorici košarkaše Zadra dočekao je novi okršaj na strani, ovog puta u prijateljskom nastrojenom Sinju gdje su rutinski stigli do 17. prvenstvene pobjede i tako kolo prije početka Lige za prvaka ostali potpuno poravnati na vrhu poretka s Cibonom, Splitom i Cedevitom Junior.

Primireni domaćini

Momčad Danijela Jusupa odradila je gotovo pa rutinski posao u Dalmatinskoj zagori, osim početnih desetak minuta kada je domaćin na trenutke znao odigrati bravurozno, pogonjen nekadašnjim kapetanom Zadra Lovrom Bašićem, no taj prvi i najsnažniji udar Sinjana znalački je odbijen na krilima Šantelja i Drežnjaka. Poslije izjednačene prve dionice na vidjelo je izašla širina kadra gostujućeg sastava. Jusupove rezerve, koje god su dobile priliku, potpuno su i iskorištavale ukazane minute, međutim to nije bio slučaj kod Alkarovog stratega Luke Bujasa koji je jedino od Amerikanca Peevyja dobio željeni učinak na parketu. Na drugoj strani je primjerice mladi Sikirić u četiri minute donio sedam koševa, potom je i Čampara namjestio nišanske sprave te se prema poluvremenu otišlo s 11 viška (39:50) na kontu gostiju.

Širina klupe

Treća dionica pokazala se na trenutke skliskom po Zadrane jer su pokušaji Sinjana da se vrate u živu utakmicu bivali sve uspješniji. Bašić i Polutak primakli su svoje do samo pet zaostatka (53:58), međutim nisu imali lijeka u obrani za Davisa i Drežnjaka, posebno zadarskog Amerikanca koji je zabio deset koševa i bio glavnim krivcem što se izbjegla potencijalna drama u završnici. Klupa je i u posljednjoj četvrtini donijela prevagu, na svoje je u tom razdoblju došao i Krševan Klarica koji je dvjema tricama te jednim polaganjem postavio na 15 plusa (65:80) i tako definitivno zaključio sinjsku epizodu. Koliki je bio ogroman doprinos Jusupovih rezervista u ovoj utakmici potvrdit će podatak da su skrivili čak 56 od ukupnih 100 poena, a među njima je prednjačio Davis s 20, Čampara je dodao 14, dok je Klarica u kratkom vremenu na parketu ubacio 10 koševa. Najbolji je pak bio Drežnjak koji je uz 19 poena, uhvatio deset lopti te je podijelio pet asistencija. Kod Alkara se istaknuo Bašić s 13 koševa i 11 asistencija, a 13 poena je postigao i Polutak.