Utorak, 16. travnja 2024

Španjolsko prvenstvo

Luka Modrić ušao u 68. minuti i četvrtim pogotkom dotukao Elche, Real Madrid smanjio zaostatak za Barcelonom

15.02.2023. 22:59

Drugi Real je sada na osam bodova od Katalonaca

MADRID  Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić bio je strijelac četvrtog pogotka za madridski Real koji je u posljednjoj utakmici 21. kola španjolskog prvenstva kao domaćin svladao Elche sa 4-0 (3-0).

Modrić, koji je ušao u igru u 68. minuti, sjajnim je udarcem sa 16 metara u 80. minuti pogodio sam gornji desni kut suparničkog gola. Bio je to četvrti prvenstveni pogodak Modrića ove sezone.

Utakmicu je ka pobjedi “kraljevskog” kluba usmjerio Asensio (8) u samom otvaranju, a sve dvojbe riješene su i prije kraja prvog poluvremena s dva gola Benzeme (31-11m, 45+1-11m) s bijele točke.

Drugi Real je ovom pobjedom smanjio zaostatak za vodećom Barcelonom na osam bodova, ima 48 bodova, dok je “ponos Katalonije” na čelu sa 56 bodova. Elche je, pak, i dalje prikovan za dno sa samo devet bodova, 10 manje od pretposljednjeg Getafea.