Srijeda, 1. svibnja 2024

Engleska

Manchester United na krilima Rashforda nadigrao Leicester, engleski reprezentativac zabio već 15 golova od SP-a

19.02.2023. 17:19

MANCHESTER U susretu 24. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na Old Traffordu pobijedio Leicester City sa 3-0 na krilima sjajnog Marcusa Rashforda koji je zabio dva gola.

United je poveo u 25. minuti golom Marcusa Rashforda, a isti je igrač u 58. minuti zabio i za 2-0.

Rashford je ove sezone zabio ukupno 23 gola u svim natjecanjima i vodeći je strijelac Uniteda, međutim čak 15 golova zabio je u 17 nastupa nakon Svjetskog prvenstva u Katru.

Zanimljiv je i podatak kako je 25-godišnji napadač ove sezone zabio 17 golova na Old Traffordu u svim natjecanjima, najviše nakon što je Wayne Rooney u sezoni 2011/12. u “Kazalištu snova” zabio 19 pogodaka.

Pitanje pobjednika razriješio je Jadon Sancho pogotkom u 62. minuti.

U posljednjem susretu ovoga kola sastaju se Tottenham i West Ham United (17.30).

Na ljestvici vodi Arsenal sa 54 boda, Manchester City na drugoj poziciji ima 52 boda, a United je treći sa 49 bodova.