Ligue 1

Marseille i nakon 9 kola ne zna za poraz

01.02.2023. 21:44

U susretu 21. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille, kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, je na gostovanju pobijedio Nantes sa 2-0 produživši niz bez poraza na devet kola.

OM je poveo u 58. minuti nakon autogola Joao Victora. Portugalac Nuno Tavares je povukao kroz sredinu, te uposlio Cengiza Undera, no ispred turskog veznjaka je Victor nespretno reagirao pogodivši vlastitu mrežu.

Tudorova momčad je potvrdila pobjedu u trećoj minuti sudačke nadoknade golom Azzedinea Ounahija.

Marseille je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto Le Championnata sa 46 bodova, dva manje od vodećeg PSG-a i s jednim bodom više od Lensa na trećem mjestu, no PSG i Lens imaju susret manje.

Ajaccio je u derbiju začelja na gostovanju pobijedio Angers sa 2-1 okrenuvši rezultat u posljednjih 25 minuta susreta.

Angers je poveo u 13. minuti preko Abdallaha Sime, izjednačio je Moussa Soumano u 65. minuti, da bi pobjedu gostima donio Mounaim El Idrissy u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Reims je pobijedio Lorient sa 4-2, premda su gosti na poluvremenu vodili sa 2-1, dok je Toulouse sa 4-1 slavio protiv Troyesa.

Večeras se još sastaju Monaco – Auxerre, Montpellier – PSG, Lyon – Brest, Lens – Nica, te Rennes – Strasbourg.