18 C°

Serie A

Napoli nastavlja povećavati svoju prednost na vrhu ljestvice, sada je pao i Sassuolo

17.02.2023. 23:17

REGGIO EMILIA Vodeći sastav talijanskog nogometnog prvenstva Napoli nastavio je povećavati svoju prednost svladavši u prvoj utakmici 23. kola Serie A kao gost Sassuolo sa 2-0 (2-0).

Napolitance su do nove pobjede opet vodili njihovi najbolji strijelci ove sezone, prvi gol postigao je Hviča Kvarackelija u 12. minuti nakon sjajne solo-akcije, a drugi prvi strijelac prvenstva Victor Osimhen u 33. minuti kada je udarcem iskosa iznenadio loše postavljenog domaćeg vratara Consiglija.

Dvoboj se mogao zakompicirati u 41. minuti kada je Lauriente zatresao mrežu Napolija, ali je taj pogodak poništen zbog dubioznog zaleđa.

Martin Erlić odigrao je čitavu utakmicu za Sassuolo.

Napoli sada ima 62 boda, čak 18 više od drugog Intera, dok je Sassuolo 15. sa 24 boda, sedam više od 18. Verone koja se nalazi u zoni ispadanja.