SP KATAR

MAROKO - HRVATSKA 0:0 KRAJ Hrvatska i Maroko podijelili bodove

Autor: Portal Novi list

23.11.2022. 10:18

90+6 minuta: Kraj utakmice. Hrvatska i Maroko podijelili bodove.

79. minuta: Lovro Majer mijenja Matea Kovačića

77. minuta: Prvi žuti karton na utakmicic nakon starta Amrabata na Luku Modrića.

71. minuta: Korner Hrvatske nakon dobrog ubačaja Modrića.

65. minuta: Hakimi je probao s 25 metara, a Livaković odbio njegovu bombu.

52. minuta: Nakon udarca iz kuta Pašalić je ostao zamalo kratak, a odbijanac je Lovren uputio prema vratima, no Ambrabat je uspio sve rasčistiti.

51. minuta: Mazraqoui je probao glavom iz blizine, ali je Livaković bio na mjestu. Vatreni su odmah uzvratili preko Juranovića i zaradili korner.

46. minuta: Početak drugog poluvrijemena. Umjesto Nikole Vlašića ušao je Mario Pašalić.

45+2 minute: Kraj prvoga poluvremena.

45+2 minute: Luka Modrić je sa 18 metara poslao loptu visoko preko gola.

45. minuta: Velika prilika za Vlašića, ali odlična obrana marokanskog golmana.

42. minuta: Manja ozljeda Vlašića, ali je spreman za nastavak utakmice.

40. minuta: Slobodan udarac za Marokance nakon prekršaja Modrića, ali bez prijetnje po hrvatski gol.

32. minuta: Zasad bez većih prilika s obje strane.

25. minuta: Hrvatska je počela sve češće izlaziti u polukontre, njihovi suparnici ostavljaju dosta prostora, a čini se i da uslijed velike želje dosta griješe i teže brzopletim riješenjima.

24. minuta: Prvi put s tribina su doprli glasni povici malobrojnijih hrvatskih navijača. Marokanci imaju navijačku prevlast.

22. minuta: Vatreni imaju problema s agresivnim pristupom svojih suparnika, Marokanci su brži na lopti i odlučniji u duelima.

19. minuta: Slobodan udarac za Maroko, ali u živi zid.

16. minuta: Odličan udarac Perišića, ali ipak preko gola.

12. minuta: Marokanci su krenuli agresivno prema našim vratima. Ziyech je uputio prvu prijetnju, ali je srećom njegov udarac s vrha kaznenog prostora zapeo u bloku. Hakimi je odbijanac poslao u Livakovića.

1. minuta: Počela je utakmica.

Hrvatska nogometna reprezentacija od 11 sati na stadionu Al Bayt igra prvi susret na SP-u u Kataru. Sudeći prema izlaganju Zlatka Dalića na zadnjoj konferenciji za medije  hrvatska reprezentacija je potpuno spremna za sudar protiv Maroka.

– Napravili smo dobru analizu i jako dobro poznajemo suparnika. Maroko je sjajna reprezentacija s izvrsnim pojedincima na svim pozicijama. Tu su Ziyech, Mazraoui, Hakimi… Sigurno je da će biti jako motivirani, i zato očekujemo velikog i teškog suparnika – rekao je izbornik.

Ako je među njegovim štićenicima ikada postojala samo nekakva mala naznaka podcjenjivanja, utorak je donio veliko upozorenje, u obliku poraza Argentine u srazu sa Saudijskom Arabijom i remija Danske s Tunisom.

– Tu smo vidjeli da na Svjetskom prvenstvu nema lakih utakmica. Svi dobro igraju i dobro su se pripremili, a iznenađenja su uvijek moguća. Mi ćemo biti maksimalno motivirani, uz veliko poštovanje prema Maroku. Ova utakmica nam je bitna, ali nije ključna iako nam je potreban dobar start – dodao je Dalić koji ima na raspolaganju sve igrače koje je poveo u Katar.

Stigli su službeni sastavi. Zlatko Dalić nije napravio niti jednu promjenu u odnosu na očekivanu postavu.

HRVATSKA – MAROKO 11 SATI (HRT 2)

Stadion Al Bayt. Gledatelja: -. Sudac: Fernando Rapallini (Argentina). Strijelci: -. Žuti kartoni: -.

HRVATSKA: Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Modrić, Brozović, Kovačić, Vlašić, Kramarić, Perišić.

MAROKO: Bounou, Hakimi, Saiss, Aguerod, Mazraqoui, Ounahi, Ambrabat, Amallah, Ziyech, En-Nesyri, Boufal.