12 C°

Englesko nogometno prvenstvo

Mislav Oršić upisao poraz na prvenstvenom debiju za Southampton, bivši igrač Dinama ušao u 84. minuti

Autor: Hina

21.01.2023. 18:25

LONDON Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mislav Oršić debitirao je u engleskoj Premier ligi za posljednjeplasirani sastav prvenstva Southampton ušavši u igru u 84. minuti u 0-1 (0-0) domaćem porazu od Aston Ville.

Gosti iz Birminghama poveli su golom Watkinsa u 77. minuti, a nakon toga je domaći strateg Nathan Jones u pokušaju da spasi bod uveo Oršića, a istovremeno je iz igre povukao hrvatskog stopera Duju Ćaletu-Cara. No, taj potez u završnici pokazao se bezuspješnim.

Southampton je tako ostao na dnu sa 15 bodova, koliko ima i pretposljednji Everton, dok je 11. Aston Villa sa 28 bodova.

U susretu dva ugledna sastava koji se ove sezone bore za ostanak West Ham United je kao domaćin svladao Everton sa 2-0 (2-0), a junak pobjede je bio dvostruki strijelac Jared Bowen, koji je tresao mrežu gostiju u 34. i 41. minuti. Ovom pobjedom West Ham je skočio s 18. na 15. mjesto s 18 bodova, tri više od Evertona.

Ranije u subotu su Liverpool i Chelsea na Anfieldu igrali 0-0, a hrvatski veznjak Mateo Kovačić nije konkurirao za nastup u gostujućem sastavu. Osmi Liverpool i 10. Chelsea sada su na po 29 bodova, koliko ima i deveti Brentford.

Na vrhu je Arsenal sa 47 bodova, pet više od drugog Manchester Cityja.

REZULTATI 20. KOLA,
Subota:
Liverpool - Chelsea 0-0
Bournemouth - Nottingham Forest 1-1 (Anthony 28 / Surridge 83)
Leicester City - Brighton and Hove Albion 2-2 (Albrighton 38, Barnes 63 / Mitoma 27, Ferguson 88)
Southampton - Aston Villa 0-1 (Watkins 77)
West Ham United - Everton 2-0 (Bowen 34, 41)