Generalka za Katar

SAUDIJSKA ARABIJA - HRVATSKA 0:1 Hrvatska pogotkom Andreja Kramarića slomila Saudijce u Rijadu

Autor: Portal Novi list

16.11.2022. 14:45

U odnosu na najavljenu postavu nema Kramarića i Perišića

RIJAD Hrvatska nogometna reprezentacija od 13 sati na stadion Princ Faisal bin Fahd u Rijadu protiv Saudijske Arabije ima posljednju provjeru pred skorašnji početak Svjetskog prvenstva u Katru. Izbornik Zlatko Dalić najavio je da će u toj utakmici koristiti igrače iz tkz. “drugog ešalona”, odnosno igrače koji su u prethodnom razdoblju manje igrali zbog ozljeda (Brozović) ili nekih drugih razloga. Isto tako najavio je da će u nastavku pružiti određeni minutažu i drugim igračima.

Stigli su službeni sastavi. U odnosu na najavljenu postavu nema Kramarića i Perišića, a počinju Sučić i Petković.

90+4 minuta: Završila je utakmica u Rijadu, Hrvatska je ostvarila pobjedu u posljednjoj provjeri uoči početka SP-a.

87. minuta: Ivan Perišić se sjurio s lijevoga boka i postigao pogodak koji je poništen zbog – zaleđa.

GOOL! Andrej Kramarić je u 82. minuti doveo Hrvatsku u vodstvo! Bivši napadač Rijeke sve je napravio sam, na kraju prevario i vratara poslavši loptu u njegov donji desni kut.

75. minuta: Kramarić je postigao pogodak, ali u začetku akcije bio je u zaleđu.

72. minuta: Erlić je izgubio loptu nadomak kaznenog prostora, a Kanno pogodio vratnicu.

65. minuta: Na teren su ušli Modrić i Perišić, a izašli su Pašalić i Brozović.

63. minuta: Al-Dawsari je izašao ispred Livakovića pa tukao preko gola.

58. minuta: Dalić je uveo Kramarića i Vidu umjesto Lovrena i Petkovića. Vidi je ovo stoti nastup za hrvatsku reprezentaciju.

55. minuta: Stanišić, Oršić i Petković složili su priliku za Brozovića koji je ostao sam na udaracu na 16 metara i poslao loptu kraj vratiju.

53. minuta: Mislav Oršić je dočekao ubačaj na drugoj vratnici, ali loše zahvatio loptu.

46. minuta: Počelo je drugo poluvrijeme. Zlatko Dalić uveo je Oršića i Kovačića umjesto Vlašića i  Sučića.

45.+2 minute: Kraj prvoga poluvremena.

38. minuta: Velika prilika za Saudijce, Al-Shehri je ostao sam na udarcu glavom u srcu kaznenog prostora. Lopta je srećom po Livakovića prohujala iznad grede.

28. minuta: Prva prilika za Saudijce, srećom da Al-Buraikan nije najbolje zahvatio loptu pa je Livaković obranio njegov udarac.

20. minuta: Nema još pogodaka. Saudijci visokim presingom stvaraju određene probleme Hrvatskoj u konstrukciji napada.

9. minuta: Mario Pašalić je probao svoj udarac s vrha kaznenog prostora, ali vratar Saudijaca nije se dao iznenaditi.

1.minuta: Počela je utakmica u Rijadu.