SVJETSKI SKIJAŠKI KUP

Leona Popović šesta, a Zrinka Ljutić sedma na drugom slalom sezone

20.11.2022. 15:32

Hrvatska skijašica Leona Popović zauzela je šesto mjesto, a Zirnka Ljutić sedmo u drugom slalomu sezone kojeg su skijašice u nedjelju vozile za Svjetski kup u Leviju, dok je pobjedu, drugu u dva dana, upisala Amerikanka Mikaela Sfiffrin.

Popović je do šestog mjesta stigla s vremenom 1:53.83 i zaostatkom od 1,62 sekunde za američkom skijašicom koja je ostvarila drugu pobjedu u dva dana u Leviju s vremenom 1:52.21.

Zrinka Ljutić, koja je imala startni broj 30., bila je sedma s vremenom 1:54.00 i 1,79 sekunde za pobjednicom.

Drugo mjesto zauzela je Švicarka Wendy Holdener (1:52.49), dok je treća, kao i jučer, bila Slovakinja Petra Vlhova (1:52.89).

Nakon dva odvožena slaloma u ukupnom poretku skijašica Shiffrin drži prvo mjesto sa 200 bodova, druga je Holdener sa 125 bodova, a treća je Vlhova sa 120 bodova. Popović je sedma sa 66 bodova, a Ljutić, koja jučer nije završila utrku, 13. sa 36 bodova.