Svjetski skijaški kup

Marco Odermatt vodi nakon prve vožnje veleslaloma u Kranjskoj Gori, Filip Zubčić na 11. mjestu

11.03.2023. 11:19

KRANJSKA GORA Švicarac Marco Odermatt ostvario je najbolje vrijeme prve vožnje subotnjeg veleslaloma (1:07.60 minuta) za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, gdje je Filip Zubčić ostvario 11. rezultat zaostavši za najboljim svjetskim skijašem za jednu sekundu i 85 stotinki.

Zubčić u svom nastupu nije imao većih pogrešaka, ali je od starta do cilja povećavao svoj zaostatak za najboljima. Najbolji hrvatski skijaš je imao startni broj 10 i kad je ušao u cilj bio je na zadnjem mjestu. No, nakon toga ga je prestigao još samo Austrijanac Stefan Brennsteiner, koji je završio na četvrtoj poziciji sa 65 stotinki zaostatka za Odermattom.

Najmanji zaostatak za Švicarcem imao je domaći predstavnik Žan Kranjec, koji je bio 53 stotinke sporiji od Odermatta. Samo stotinku sporiji od Kranjeca bio je Norvežanin Henrik Kristoffersen koji se bori s Odermattom za veleslalomski Mali kristalni globus.

Samuel Kolega, koji je nastupio kao predzanji u prvj vožnji sa startnim brojem 64, za Odermattom je zaostao 7.31 sekundi i osvojio 52. mjesto među 53. skijaša koji su došli do cilja.

Druga vožnja je na rasporedu u 12.30 sati.