Svjetski skijaški kup

Švicarka Lara Gut-Behrami najbrža nakon prve vožnje veleslaloma u Semmeringu, Zrinka Ljutić ostala bez druge vožnje

28.12.2022. 11:46

Hrvatska skijašica zauzela 44. mjesto

SEMMERING  Švicarska skijašica Lara Gut-Behrami iskoristila je otvorenu postavu prve vožnje veleslaloma za Svjetski kup u austrijskom Semmeringu i ostvarila najbolji rezultat (59.23 sekundi) u prvom dijelu natjecanja.

Hrvatska reprezentativka Zrinka Ljutić nastupila je sa startnim brojem 44 i za Švicarkom zaostala za 4.20 sekundi, što joj je donijelo 44. mjesto u prvoj vožnji. Za plasman u drugu vožnju trebalo je zaostati za 3.35 sekundi ili manje.

Osim Gut-Behrami, jedina koja je za manje od jedne minute uspjela svladati 44 vrata u prvoj vožnji bila je Amerikanka Mikaela Shiffrin (59.45), pobjednica veleslalom voženog dan prije na istoj stazi.

Unutar sekunde zaostatka za Švicarkom bila je još samo vodeća u redoslijedu veleslalomašica, Talijanka Marta Bassino (1:00.04).

U najboljih pet su još Talijanka Federica Brignone i Šveđanka Sara Hector, obje s 1.01 sekundom zaostatka za vodećom.

Druga vožnja je na rasporedu od 13 sati.

13. Ana Bucik (Slo)                  +2.14
14. Mina Fuerst Holtmann (Nor)       +2.15