ATP Dallas

Wu Yibing svladao Amerikanca Johna Isnera u finalu Dallasa i postao prvi Kinez s ATP naslovom

13.02.2023. 08:14

DALLAS  Wu Yibing (ATP – 97.) je u nedjelju na dvoranskom ATP 250 turniru u Dallasu u trosatnom finalu svladao Amerikanca Johna Isnera (ATP – 39.) sa 6-7 (4), 7-6 (3), 7-6 (12), spasivši pritom četiri meč-lopte, i postao prvi kineski tenisač u povijesti s ATP naslovom.

U dvoboju bez ijednog “breaka”, 23-godišnji Kinez je prvu meč-loptu spasio u 12. gemu drugog seta, kad je bio na početnom udarcu. Wu je potom uvjerljivo osvojio “tie-break” i odveo meč u treći set.

I taj je set došao do “tie-breaka”, nakon što je Kinez spasio dvije “break-lopte” u devetom gemu. U gemu koji je odlučivao o pobjedniku odigrano je 26 poena, a prva 22 osvajali su igrači na servisu. Do 11-11 obojica su tenisača spasila po tri meč-lopte. Potom je Wu propustio meč-loptu sa servisom kod 12-11, ali je sljedeću priliku iskoristio, kad je na početnom udarcu bio Isner, koji je zabio 44 asa, ali je po 15. put završio bez pobjedničkog trofeja u rukama u svom 31. finalu u karijeri.

Zahvaljujući trijumfu u Dallasu Wu Yibing će skočiti 39 mjesta i na novoj pojedinačnoj ATP ljestvici zauzeti 58. mjesto, što će mu biti daleko najbolji renking u karijeri.

Na putu do prvog naslova u svom prvom finalu 23-godišnji Kinez je svladao prvog nositelja Amerikanca Taylora Fritza (polufinale), trećeg nositelja Kanađanina Denisa Shapovalova (2. kolo), petog nositelja Johna Isnera (finale) i osmog nositelja Francuza Adriana Mannarina (četvrtfinale).