Serie A

Pašalić "krivac" za pobjednički pogodak Atalante u 86. minuti, Pjaca ostao na klupi Empolija

17.03.2023. 23:27
Pašalić

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić sudjelovao je u akciji za pobjedonosni pogodak Atalante u 2-1 (0-1) domaćem uspjehu protiv Empolija u susretu 27. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Pašalić je u 86. minuti prihvatio loptu u kaznenom prostoru Empolija, pokušao pucati, a lopta se od bloka gostujućeg braniča odbila na nogu Hojlunda koji je pogodio za konačnih 2-1.

Empoli je poveo golom Ebuehija u 44. minuti, a na 1-1 poravnao je De Roon u 58. minuti.

Pašalić je igrao za Atalantu do 89. minute, dok je Marko Pjaca ostao na klupi Empolija.

Atalanta je šesta sa 45 bodova, dok je Empoli 14. sa 28.

Ranije u petak je hrvatski reprezentativni stoper Martin Erlić odigrao čitav susret za Sassuolo koji je na svom terenu svladao Speziju sa 1-0 (0-0). Jedini gol na utakmici postigao je Berardi u 71. minuti iz kaznenog udarca.

S nova tri boda Sassuolo je skočio na 10. mjesto ljestvice sa 36 bodova, dok je Spezia 17. sa 24 boda, pet više od 18. Verone koja se nalazi u zoni ispadanja.

Uvjerljivo vodeći je Napoli sa 68 bodova, 18 manje ima drugi Inter.