8 C°

Škotski premiership

Rangersi slavili kod Dundee Uniteda, Barišić sudjelovao kod prvog gola

08.01.2023. 19:10

U posljednjem susretu 21. kola škotskog nogometnog prvenstva Rangers je na gostovanju pobijedio Dundee United sa 2-0 smanjivši zaostatak za vodećim Celticom na devet bodova.

Gosti su pobjedu osigurali u razmaku od 54. do 57. minute postigavši oba pogotka.

Kod prvog gola u akciji je sudjelovao hrvatski reprezentativac Borna Barišić koji je uposlio Ryana Jacka, a ovaj odmah produžio do Juniora Sakale koji je zbio za vodstvo gostiju. Samo tri minute kasnije Malik Tillman je pogodio za 2-0.

Barišić je za Rangers igrao do 90. minute kada je zamijenjen, dok je Antonio Čolak igrao prvo poluvrijeme, a u nastavku je umjesto njega ušao Alfredo Morelos.

U nedjelju je odigran i susret između Motherwella i Hibernian, a gosti su slavili sa 3-2.

Junak susreta bio je gostujući napadač Kevin Nisbet koji je zabio tri gola (16, 52, 74), dok su za domaći sastav strijelci bili Stuart McKinstry (59) i Ross Tierney (90+1).

Za Hibernian je od 73. minute igrao hrvatski nogometaš Marijan Čabraja.

Na ljestvici vodi Celtic sa 58 bodova, Rangers ima 49, a treći je Hearts sa 32 boda. Slijede Aberdeen (29), Livingston (28)… Hibernian je sedmi sa 26 bodova.