20 C°

EP rukometašica

Norvežanke "pregazile" Francuskinje i izborile finale EURO-a u Ljubljani protiv Dankinja

19.11.2022. 07:44
Norvežanke

LJUBLJANA  U finalu Europskog prvenstva za rukometašice u Ljubljani igrat će Norveška i Danska.

Dankinje su s 27-24 svladale Crnu Goru, a branitelj naslova Norveška bila je bolja od Francuske s 28-20.

Europske i svjetske Norvežanke su na dominantan način došle do 14. medalje na zadnjih 16 velikih međunarodnih natjecanja na kojima su nastupale. Olimpijske prvakinje Francuskinje potpuno su se raspale u drugom dijelu koje su izgubile s 9-16.

Norvežanke su predvodile Nora Mork s osam i Stine Oftedal sa sedam golova, dok su kod poraženih prednjačile Grace Zaadi Deuna s pet i Chloe Valentini s četiri gola.

Norvežanke će u nedjeljnom finalu tražiti svoj deveti europski naslov, dok Dankinje nisu bile u finalu skoro 18 godina.