Ligue 1

Sedamnaestogodišnjak ušao u igru u drugom poluvremenu i odveo Monaco do pobjede u gostima

28.12.2022. 22:40

Junak Monacove pobjede bio je mladi, 17-godišnji Eliesse Ben Seghir koji je u igru ušao u 46. minuti, kada je zamijenio Ben Yeddera, strijelca prvog pogotka za Monaco

AUXERRE U 16. kolu francuske Ligue 1 gostujuće su pobjede ostvarili Monaco i Lille, Monaco je svladao Auxerre 3-2, dok je Lille bio uspješan kod Clermonta gdje je pobijedio s 2-0.

Junak Monacove pobjede bio je mladi, 17-godišnji Eliesse Ben Seghir koji je u igru ušao u 46. minuti, kada je zamijenio Ben Yeddera, strijelca prvog pogotka za Monaco. Do kraja susreta Ben Seghir je postigao dva gola, kao i ključni za tri boda, u 85. minuti. Za Auxerre su pogodak dali Niang iz jedanaesterca u 30. te autogol Fofana u 68. minuti.

Monaco je trenutačno peti na ljestvici, a bod manje na šestom mjestu ima Lille koji je slavio kod Clermonta 2-0. Prvo je Gomes u 68. minuti zabio gol s bijele točke za 1-0, dok je sve riješeno u 94. kada je Bayo zabio za 2-0. Domaćin je u nadoknadi ostao s igračem manje nakon drugog žutog kartona Caufrieza.

U četvrtak se u ovom 16. kolu još sastaju Lorient – Montpellier, Reims – Rennes, Nica – Lens i Marseille – Toulouse.