Svjetski skijaški kup

Soffia Goggia slavila na spustu u Sankt Moritzu iako je dan ranije slomila dva prsta na ruci i završila na operaciji

17.12.2022. 12:56

Slovenka slavila sa 43 stotinke boljim vremenom od druge Slovenke Ilke Štuhec

SANKT MORITZ  Talijanka Sofia Goggia pobjednica je spusta skijašica za Svjetski kup voženog u subotu u Sankt Moritzu, iako je u petak slomila dva prsta na lijevoj ruci na istoj stazi ona je nakon operacije u Milanu stigla natrag na start u ovo švicarsko zimovalište i slavila sa 43 stotinke boljim vremenom od druge Slovenke Ilke Štuhec.

Treće mjesto zauzela je Njemica Kira Weidle sa 52 stotinke zaostatka, dok je pobjednica u petak Talijanka Elena Curtoni zauzela osmo mjesto sa 1.16 sekundi iza sunarodnjakinje.

Goggia je uvjerljivo vodeća u redoslijedu spustašica sa 380 bodova, druga Švicarka Corinne Suter ima 218, a treća Štuhec 192, dok je u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodeća Amerikanka Mikaela Shiffrin sa 475 bodova, 50 više od druge Goggije, a 109 više od treće Švicarke Wendy Holdener.