ATP FINALE

Krenuo završni ATP Mastes, Ruud bolji od Augera-Aliassimea

Autor: Hina

13.11.2022. 17:37

Norvežanin Casper Ruud, četvrti tenisač svijeta, započeo je završni ATP Masters u Torinu pobjedom protiv Kanađanina Félixa Auger-Aliassimea s 7-6 (7/4), 6-4.

U vrlo napetom meču s puno grešaka, u prvom setu nije se morala braniti nijedna “break lopta”, a Ruud je dobio set u 13., odlučujućoj igri.

Finalist Roland Garrosa i US Opena dobio je prvu priliku za osvajanje protivnikovog servisa u sedmoj igri drugog seta i nije ju propustio priliku za odlazak 4-3, a zatim i potvrdio za 5-3 i konačnu pobjedu.

Unatoč svom dobrom servisu i 14 aseva, Auger-Alissime je napravio previše neforsiranih pogrešaka,ukupno 26, da bi zaprijetio Ruudu i na kraju je izgubio nakon 110 minuta igre.

U drugom meču Zelene skupine igrat će Španjolac Rafael Nadal (2) i Amerikanac Taylor Fritz (9).