Druga muška liga

Tijesni porazi Diadore i Sukošana

Autor: Paulo Sarić

23.03.2023. 20:21

Klubovi s prostora Zadarske županije neće po dobrom pamtiti 16. kolo južne skupine Druge muške lige u kojem su bili na koračić od pobjeda, no na koncu su ostali praznih ruku. Diadora je u Drnišu poražena od domaćeg DOŠK-a rezultatom 121:119, dok je Trogir bio bolji od Sukošana s 91:88.

Pandurić show

«Entuzijasti« su podno Promine upisali i drugi uzastopni poraz, a da se stvari neće dobro razviti po igrače Marka Selina pokazala je već prva četvrtina u kojoj su domaćini sagradili dvoznamenkastu prednost. Na veliki odmor se otišlo s pola koša zaostataka zadarskog sastava (64:63) koji u drugom poluvremenu nije uspio uhvatiti uzde utakmice u svoje ruke te je na koncu po četvrti put u sezoni bio prisiljen suparnicima čestitati na pobjedi. Domaćine je s čak 46 poena predvodio Luka Pandurić, dok je najefikasniji među petoricom dvoznamenkastih Zadrana bio Vito Perković s 36 koševa.

DOŠK       121

DIADORA       119

(33:21, 31:42, 29:25, 28:31)

Kotrulja nedovoljan

Više uspjeha nisu imali ni Sukošanci koji su nakon velike borbe poraženi od Trogirana. U vrlo izjednačenom susretu košarkašima iz mjesta Svetog Kasijana nije pomogla ni izvrsna predstava Nina Kotrulje koji je utakmicu završio s 51 poenom na kontu. Domaćini su se predvođeni Lukom Murkom pokazali kao pretvrd orah te su stigli do novog trijumfa u južnoj skupini trećeg razreda hrvatske košarke. Murko je s 30 koševa bio najefikasniji u pobjedničkim redovima, dok je uz Kotrulju dvoznamenkast kod Sukošanaca bio i Admir Škaljo sa 16 poena.