WTA Linz

Vekić bez ikakvih problema do osmine finala

Autor: A.P.

09.02.2023. 17:53

U četvrfinale  WTA turnira u Linzu prošla je hrvatska tenisačica Donna Vekić. Prije susreta Donna se smatrala favoritkinjom u tom meču, a to je potvrdila i kada je meč krenuo.

Donna je danas za svega sat i 17 minuta svladala 82. tenisačicu svijeta Madison Brengle. Amerikanka uspjela je uzeti svega 4 “gamea”.  Rezultat je na kraju bio 6:1, 6:3.

U prvom setu “break” je stigao odmah u prvom servis-gameu Amerikanke. Nažalost po Donnu, odmah je uslijed re-break. Nakon toga Donna je napravila re-break Amerikanki, koja ni u drugom svojem servis- gameu nije stigla do punog plijena. Do kraja seta ta se razlika održavala, a na 5:3 za Donnu stigao je i novi break.

Drugi set prošao je puno lakše i brže. Donna je zadržavala svoj servis, a uzimala protivnički. Brengle je do svojeg prvog i jedinog gamea u tom setu stigla tek u petom gameu.

Sljedeća Donnina protivnica je prva nositeljica i trenutno 7. igračica na svijetu, Maria Sakkari.