NBA liga

VIDEO Ivica Zubac je odigrao sjajnu partiju u šestom uzastopnom porazu Clippersa, Bogdanović i Šarić nisu bolje prošli

Autor: Portal Novi list

09.01.2023. 07:42

Hrvatski centar za 38 minuta provedenih u igri protiv Hawksa ostvario je "double-double" učinak - 17 poena i 18 skokova

RIJEKA Clippersi su doživjeli i šesti poraz zaredom, a Ivica Zubac odigrao jednu od najbolji partija ove sezone. Za 38 minuta provedenih u igri protiv Hawksa ostvario je “double-double” učinak – 17 poena i 18 skokova. Samo jednom je ove sezone uhvatio više skokova (29 protiv Raptorsa), a izjednačio je treći najbolji učinak u poenima. Hrvatski centar promašio je tek tri lopte iz igre, jedan od šest pokušaja s linije slobodnih bacanja. Osim toga upisao je tri asistencije i jednu blokadu.

Trae Young (30 poena i osam asistencija) bio je prvi ime Hawksa koji su u posljednjoj četvrtini preokrenuli “minus 11”. Kawhi Leonard je ubacio 29 poena kod Clipperse.

Bojan Bogdanović i Shake Milton/Foto REUTERS

I Bogdanovićevi Pistonsi su poraženi uz 20 poena i pet asistencija hrvatskog košarkaša. Sixerse je u izostanku Joela Embiida prema pobjedi odvukao raspoloženi James Harden koji je ostvario “triple-double”: 20 koševa, 11 skokova, 11 asistencija. Harden je postao 27. igrač u povijesti NBA lige koji je prešao granicu od 24 tisuće poena u karijeri. Hrvatski reprezentativac imao je tek 40 posto šuta (7-17), pogodio je tek jednu od četiri trice.

Dario Šarić sakupio je najviše, 26 minuta ove sezone u šestom uzastopnom porazu Sunsa. Donovan Mitchell i Darius Garland predvodili su Cavalierse protiv skromnih Sunsa bez niza ozlijeđenih igrača ( Devin Booker, Chris Paul, Cameron Payne, Cameron Johnson i Jae Crowder). Hrvatski reprezentativac ubacio je tri poena, upisao četiri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte.