Borba za ostanak

Više od dva sata trajala je borba Zadra i Siska

26.02.2023. 19:15

Nakon više od dva sata borbe važnu pobjedu u borbi za ostanak upisali su Zadrani protiv Siska. Gosti su bolje krenuli u utakmicu i osvojili prvi set. Domaćini se tada bude i na sličan način osvajaju drugi i treći set, koji su do sredine bili U egalu, da bi potom »plavo-bijeli« preuzeli vodstvo, koje su u oba navrata i sačuvali. Četvrti set Zadar je počeo s 4:0, bilo je i 16:14, pa 22:22, 24:24, ali Siščani su ipak uspjeli izboriti peti set u kojem su zaprijetili potpunim preokretom, nakon što je na malom semaforu pisalo 5:7. Svjesni koliko im znači ova utakmica, Zadrani su »skupili glave« i preokrenuli rezultat s četiri poena zaredom. Potom su odličnom igrom u završnici dvoboja uspjeli sačuvati vrijedan kapital u dvoboj s konkurentom s dna ljestvice. U 18. kolu Zadar će biti gost Mladosti.

Redoslijed: 1. Musa Osijek 17-0, 2. Mladost 15-2. 3. Ribola Kaštela 14-3, 4. Centrometal 13-4, 5. Kitro Varaždin 11-6, 6. Medicina Trnje 8-9, 7. Rovinj 6-11, 8. Split 5-12, 9. Rijeka 5-12, 10. Sisak 3-14, 11. Zadar 3-14, 12. Marsonia 2-15.