Četvrtak, 18. travnja 2024

1. rukometna liga

Zadar 1954 zaustavio, do sada, neporaženi Karlovac

20.11.2022. 20:58

Sjajnu utakmicu odigrali su večeras rukometaši Zadra 1954, koji su u 8. kolu Prve lige u Mocirama s 28:27 svladali do tada neporaženi Karlovac za već 13. pobjedu u nizu na domaćem parketu.

U 17. minuti momčad Krešimira Marakovića je povela 10:9 (Surać) te je u rezultatskom plusu bila do 42. minute (21:21). Tada se u strijelce upisuju Surać i Merhar, a stečenu prednost “bijelo-plavi” su uspjeli sačuvati do kraja utakmice. Domaćine je do velike pobjede, s kojom bi se mogli uključiti i u borbu za prvo mjesto, s devet golova predvodio Ivan Čirjak dok su se Lovre Korljan i Tiziano Merhar u strijelce upisali pet puta.

Na ljestvici vodi Karlovac s 14 bodova, slijede Buzet, Rovinj i Zadar 1954 koji su sakupili 12 bodova. U 9. kolu Zadrani će biti gosti Kozale.