Nogomet

Anderlecht, Lech, Basel i Fiorentina idu dalje u Konferencijskoj ligi, drama jedanaesteraca u Belgiji

23.02.2023. 23:18

Precizni s "bijele točke" za Anderlecht bili su Rafaelov, Vertogen i Versharen, dok su sva tri bugarska igrača promašila

ZAGREB Nogometaši poljskoga Lecha, švicarskog Basela, belgijskog Anderlechta i talijanske Fiorentine izborili su osminu finala Konferencijske lige.

Anderlecht je boljim izvođenjem jedanaesteraca eliminirao Ludogorec. Belgijanci su večeras u regularnom dijelu slavili s 2:1, a rezultat prvog susreta u Bugarskoj bio je 1-0 za Ludogorec, pa su o plasmanu dalje odlučivali kazneni udarci. Strijelci za Anderlecht bili su Franco Russo (13-ag) i Jari Vershaeren (68) a za Bugare Igor Thiago u 71. minuti.

Precizni s “bijele točke” za Anderlecht bili su Rafaelov, Vertogen i Versharen, dok su sva tri bugarska igrača promašila.

Basel je doma s 2-0 porazio Trabzonspor i poništio poraz (0-1) iz Turske. Trabzonspor je imao i dosta nesreće jer im je čak dva gola poništio VAR, a Bakasetas je u 27. minuti promašio i penal.

Fiorentina je u prvom dvoboju s 4-0 slavila kod Brage, a u Firenci su Talijani bili bolji s 3-2, nakon što je portugalska momčad povela s 2-0. Od 74. minute je za Viole igrao i Josip Brekalo.

Poljski Lech je kod kuće dobio s 1-0 norveški Bodo/Glimt i prošao nakon 0-0 iz Norveške. Gol vrijedan prolaza zabio je Šveđanin Mikael Ichak u 76. minuti, a Antonio Milić je odigrao cijeli susret za Poljake.