Copa Libertadores

Boca Juniors i Fluminense igrat će u finalu 64. izdanja Copa Libertadores

06.10.2023. 11:37

Za Bocu će to biti 12. finale, a za Fluminense drugo

SAO PAULO U finalu 64. izdanja Copa Libertadores, južnoameričke inačice Lige prvaka, 4. studenog na Maracani u Rio de Janeiru igrat će argentinski klub Boca Juniors i brazilski Fluminense.

Argentinska ekipa je u uzvratnom susretu polufinala u Sao Paulu pobijedila brazilski Palmeiras sa 4-2 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što su obje utakmice završile bez pobjednika.

Prvi susret igran na “La Bomboneri” je završio 0-0, a uzvrat na Allianz Parqueu rezultatom 1-1.

Edison Cavani je doveo Bocu u vodstvo u 23. minuti, ali nakon što je argentinski klub ostao bez braniča Marcosa Roja u 66. minuti nakon drugog žutog kartona, Joaquin Piquerez je izjednačio u 73. minuti. Kako više nije bilo golova pitanje pobjednika je razriješeno udarcima s bijele točke.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca istaknuo se gostujući vratar Sergio Romero koji je obranio prva dva pokušaja Palmeirasa, udarce Raphaela Veige i Gustava Gomeza. S druge strane u prvoj seriji je bio neprecizan Cavani, ali više nije bilo pogrešaka s arentinske strane. Posljednji jedanaesterac sigurno je izveo Guillermo Fernandez za pobjedu 4-2.

Boca će u finalu igrati protiv Fluminensea koji je dan ranije bio bolji od Internacionala iz Porto Alegrea.

Prvi susret je završio 2-2, a Fluminense je u uzvrtu na gostovanju slavio sa 2-1. Gabriel Mercado je u devetoj minuti susreta doveo u vodstvo Porto Alegre, no Fluminense je preokrenuo u završnici susreta golovima Johna Kennedyja u 81. minuti i Germana Cana u 87.

Finale između Boca Juniorsa i Fluminensea igrat će se 4. studenog na Maracani u Rio de Janeiru.

Za Bocu će to biti 12. finale, a do sada je slavila šest puta (1977, 1978, 2000, 2001, 2003, 2007). Boca sada ima priliku izjednačiti Independienteov rekord od sedam naslova prvaka Copa Libertadores.

Fluminense je u svom do sada jedinom finalu, 2008. godine izgubio na jedanaesterce od Ekvadoraca LDU iz Quita.