Španjolska

Budimir donio bod Osasuni protiv Seville, hrvatskom napadaču je to deseti gol sezone

28.01.2024. 21:13

Sada je na diobi šestog mjesta s Gerardom Morenom iz Villarrela na popisu najboljih strijelaca LaLige

SEVILLA Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir donio je bod svojoj Osasuni postigavši pogodak za 1-1 u dvoboju 22. kola španjolskog prvenstva odigranom na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli.

Domaća momčad je povela u 24. minuti, a strijelac je bio Isaac Romero. Osasuna je izjednačila u 55. minuti. Nakon udarca iz kuta Budimir je loptu zahvatio glavom, ali je ona produžila do njegovog suigrača Davida Garcije. On je pucao sa sedam metara, ali je uputio loptu ravno na nogu Budimira koji ju je preusmjerio u mrežu.

To je njegov deseti prvenstveni pogodak u ovoj sezoni i sada je na diobi šestog mjesta s Gerardom Morenom iz Villarrela, na popisu najboljih strijelaca LaLige. Na vrhu su sa po 14 pogodaka Artem Dovbik iz Girone i Jude Bellingham iz Real Madrida.

Budimir je odigrao cijelu utakmicu za momčad iz Pamplone koja se nalazi na 12. mjestu, a s 26 bodova se izjednačila s desetoplasiranim Getafeom i s Alavesom koji je na 11. poziciji.

Sevilla je prekinula niz od pet uzastopnih poraza u prvenstvu, ali samo jedan osvojen bod pred domaćim navijačima je slab utržak za momčad koja se bori za opstanak, a samo je jedan bod dijeli od zone ispadanja među drugoligaše.

Andaužani su kraj utakmice dočekali s desetoricom na terenu, jer je Suso u 86. minuti isključen zbog opasnog starta.