Utorak, 16. travnja 2024

23 C°

ATP Miami

Grigor Dimitrov izbacio Carlosa Alcaraza, "umirovljenica" Danielle Collins izborila finale

Autor: Hina

29.03.2024. 08:45
Grigor Dimitrov izbacio Carlosa Alcaraza,

MIAMI Amerikanka Danielle Collins, koja je najavila da će krajem godine otići u igračku mirovinu, izborila je finale WTA 1000 turnira u Miamiju pobjedom 6-3, 6-2 nad Ruskinjom Ekaterinom Aleksandrovom, dok je u muškoj konkurenciji bugarski tenisač Grigor Dimitrov u četvrtfinalu sa 6-2, 6-4 izbacio drugog tenisača svijeta Španjolca Carlosa Alcaraza.

Collins, koja će s 30 godina ostvariti svoje prvo finale u ovoj kategoriji vrhunskih turnira, u subotnjem će se finalu igrati protiv Kazahstanke Elene Rybakinem.

Četvrta tenisačica svijeta Rybakina, koja je plasman u finale osigurala pobijedivši Bjeloruskinju Victoriu Azarenku sa 6-4, 0-6, 7-6 (7/2),  za naslov na ovom turniru će se boriti rugu godinu zaredom nakon što je prošle godine u finalu izgubila od Čehinje Petre Kvitove.

Pobjednica Wimbledona 2022., Rybakina je ove godine osvojila naslove u Brisbaneu, Abu Dhabiju i igrala je u finalu WTA turnira u Dohi na početku godine.

Dvanaesti tenisač svijeta Dimitrov će se za plasman u finale boriti u subotu protiv Nijemca Alexandera Zvereva, petog na ATP ljestvici, koji je eliminirao sa 6-3, 7-5 Mađara Fabiana Marozsana (ATP-57.) čime je osigurao nastup u polufinalu.

U drugom polufinalu igraju treći i četvrti tenisač svijeta Talijan Jannik Sinner i Rus Danil Medvedjev.