Utorak, 23. travnja 2024

18 C°

Daleko od medalje

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina porazom u osmini finala ostala bez šansi za medalje na EP-u

12.07.2023. 15:36

Prije osmine finala Hrvatska U-20 je u skupini pobijedila jedino vršnjake iz Poljske

HERAKLION  Hrvatska košarkaška reprezentacija do 20 godina ostala je daleko od plasmana u četvrtfinale Europskog prvenstva, u osmini finala Njemačka U-20 je slavila 87-67 (14-15, 27-21, 23-13, 23-18).

Time su mladi Hrvati ispali iz borbe za najviše pozicije, a ostaje im daljnje razigravanje kako bi i dalje ostali u najjačoj, A diviziji.

Hrvatska U-20 dobro je odigrala samo prvu četvrtinu nakon koje je imala minimalnu prednosti. U drugoj dionici Njemačka U20 je okrenula rezultat, potom brzo u drugom poluvremenu povela i s petnaest poena razlike čime je utakmica bila riješena.

Najbolji je kod Hrvatske U-20 bio Zvonimir Ivišić s 14 poena i pet skokova, dok je Dominik Vujanović dodao 12 uz pet skokova i tri asistencije. Kod mladih Nijemaca 20 poena je ubacio Sananda Fru.

Prije osmine finala Hrvatska U-20 je u skupini pobijedila jedino vršnjake iz Poljske, dok je gubila od Litve U20 i domaćina Grčke U20.