Isti ishod, dojam lošiji

Autor: Andrija Prović

25.01.2010. 23:00

Ivan Ninčević i Luka Miletić nisu bili u zadarskom sastavu. Viroza je uzrok neigranja Ninčevića, dok je Miletić ostao u Splitu zbog privatnih obveza
Kao i dan ranije, rukometaši iz Mocira u nedjelju su u svom drugom pripremnom susretu odigrali neodlučeno. Nakon premijerligaša Splita, ovaj su put snage odmjerili sa Senjom, trenutačno četvrtoplasiranom momčadi Dukat prve lige. U ledenim uvjetima dvorane Mocire Zadrani nisu pružili najuvjerljivije izdanje, a, s obzirom da je Senj vodio cijelo drugo poluvrijeme, na kraju mogu biti zadovoljni s konačnih 25:25. Do početka prvenstva, odnosno utakmice s Goricom, ostalo je manje od tri tjedna. U tom razdoblju Zadrani imaju još dosta prostora za unaprijediti svoju igru.
Paleka je na početku susreta na teren poslao sastav koji će se braniti 3-2-1 zonom, dok će u napadu krenuti s Buovcem i Humboltom na krilima, Vidovićem na lijevom i Brkljačom na desnom vanjskom, Vučkovićem na crti i Bašićem na poziciji razigravača. Domaći bolje otvaraju utakmicu, međutim, kasnije rade dosta tehničkih grešaka, dok Senj preko desnog krila Filipovića dolazi u česte prilike za neometanu realizaciju. Ipak, Zadar održava prednost te je u 19. minuti rezultat 8:5. Do kraja poluvremena Vučković će često kasniti u zatvaranju raspoloženog Filipovića, dok će spomenuti igrač sve više puniti mrežu Zadra. Prednost domaćih se po isteku 30. minute topi na 12:12.
Zadar u drugo poluvrijeme ulazi sa 6-0 obranom, međutim, ova, inače šira formacija, djeluje dosta statično. Senjani je u nekoliko navrata uspijevaju lakoćom “prebrojiti” te stvoriti višak, najčešće na desnoj strani. Gosti vode golom ili dva gotovo 25 minuta, no dvije dobre akcije Vučkovića, odnosno topovski udarac Vidovića u posljednjim sekundama, dovode Zadar na 25:25.
Iako rezultat nije bio u prvom planu, Zadrani su ostavili bolji dojam (i bolje odigrali) u srazu sa Splitom. Ako je suditi po ogledu sa Senjom, na 6-0 zoni Zadrani moraju još dosta raditi, kao i na realizaciji te tečnosti u napadu.
S druge pak strane, treba uzeti u obzir i česte rotacije te uvježbavanje različitih varijanti koje su karakteristične za pripremne utakmice. Zatim i uvjete u skoro pa zamrznutim Mocirama gdje igrači ulaze na teren nedovoljno zagrijani, tako da i brojne tehničke greške nisu iznenađenje.
– Odigrali smo loše, smatram da smo bili tek na 10% od naših mogućnosti. Međutim, dobro je što smo i u takovom izdanju izvukli neriješeno s momčadi koja se nalazi pri vrhu ljestvice. I to nešto govori – zaključio je Tomislav Balent, vratar Zadar Slada.

ZADAR SLAD 25 (12) – SENJ WALLEN 25 (12)

ZADAR – Dvorana Mocire. Gledatelja: 50. Suci: Ante Pavić, Mate Torbarina(oba Zadar).
ZADAR SLAD: Balent (7), Cota (8), Svorcina, Vučković 5, Jerak 1, Buovac 2, Peša, Vidović 8 (3), Brkljača 2, Mijolović 2, Samardžija, Humbolt 2, Markić 2, Bašić 1. Trener: Roko Paleka.
SENJ WALLENBORN: Šimunović (10), Tomljanović 3, Biondić, Štokić 2, Pleša, Saršon, Magdić 2, Lopac 5, Ključanin 1, Filipović 12 (6), Brdar, Horvat. Trener: Nikola Čupić.
Sedmerci: Zadar Slad 3 (6); Senj Wallenborn 6 (7).
Isključenja: Zadar Slad 8 minuta, Senj Wallenborn 10 minuta.