19 C°

Kaštela deklasirala Sonik

02.12.2013. 23:00

Jazine i Sukošan ostvarili pobjede u ovom kolu

Iako je i prije početka sezone bilo jasno da Sonik-Puntamika nije glavni favorit za prvo mjesto, nada u borbu za vrh je postojala. Već drugu sezonu za redom Puntamičani nastupaju u A-2 ligi, a svakom sezonom ostvariti povratak među prvoligaše je sve teže. Nakon što im je prošle sezone Šibenik stao na put i u međusobnim dvobojima imao bolju koš razliku te se u konačnici preko kvalifikacija plasirao u A-1 ligu, ovaj put im je ambicije uništila momčad Ribola Kaštela. Iako se ima odigrati još mnogo utakmica, već sada je prilično jasno da će Kaštelani osvojiti prvo mjesto i poput Šibenčana prošle sezone, preko kvalifikacija tražiti put u A-1 ligu. Priča je završena u ovom kolu kada je Kaštela u Zadru s 26 poena razlike deklasirala Sonik i na taj način već u ovom periodu ostvarila tri pobjeda viška u odnosu na zadarski sastav. Iako teorija još postoji, samo čudo bi Puntamičane vratilo u borbu za prvu poziciju. U prvoj četvrtini gosti su već zabili 31 poen, ali lošu obranu zadarska momčad nadoknadila je dobrim napadačkim učinkom te je razlika nakon prvih deset minuta bila +5 za gostujući sastav. No, nakon druge četvrtine stvar je već bila riješena. Kaštela dobivaju taj period s 29:17 i ostvaruju 15 poena viška koje igrači Sonik-Puntamike više nisu uspjeli nadoknaditi. Marin Zrnić s 29 i Josip Bulić s 20 postignutih poena bili su najefikasniji u redovima Sonik-Puntamike, dok su Režić s 30 i Bender s 20 poena predvodili goste u čijim je redovima ključnu ulogu imao bivši igrač Zadra Damir Rančić koji je postigao 19 koševa, ali dodao niz asistencija s kojima je uništio obranu košarkaša Sonika.
Ostala dva županijska ligaša bila su uspješna. Sukošan je bez većih problema ostvario pobjedu protiv susjeda na ljestvici, momčad Mislava. Iz četvrtine u četvrtinu rasla je prednost igrača trenera Marka Selina i u konačnici se zaustavila na +19. Sukošance su predvodili Jurica s 23 i Vraneš s 18 koševa.
Slavile su i Jazine. Nakon velike pobjede nad Sonik-Puntamikom, zadarski sastav vratio se s dva boda i iz Dubrovnika. Iako je završilo sa samo pet razlike Jazine su u prvih 20 minuta ostvarile vodstvo od 20 koševa razlike, koje su domaćini u drugom dijelu uspjeli smanjiti, ali nisu imali snage za potpuni preokret. Roko Čiklić je ovaj put zabio 34, a Dominik Mavra 13 koševa.