Autor: Ante Jelavić

16.05.2010. 22:00

PRIMORAC 1929 – VELEBIT 6:1
STOBREČ – Igralište u Blatu. Gledatelja 100. Sudac: Mario Repušić (Runovići).
Strijelci: 0:1 Barnjak(12′), 1:1 Ćurić (19′), 2:1 Galić(20′), 3:1 Šaran (26′), 4:1 Ćurić (52′), 5:1 Gudelj-Velaga (85′), 6:1 Batinić (89′).
PRIMORAC 1929: Batinić-Olujić, Galić, Kitevski, Šaran, Jurjević-Škopinić, Plazonjić, Pokrajčić, Čurić (od 81′ Batinić), Vuletić (od 66′ Peša).
VELEBIT: Mihaljević, Dujmović (od 62′ A. Žilić), Matić (od 37′ Ivanić), Benić, N. Žilić, Šarlija, Jurjević, Ćerina, Barnjak, Kolić (od 50′ Rašić), Klapan. Trener: Leo Burčul.
Iako su gosti imali vodstvo, brzo se njihova igra raspala.
USKOK – PRIMORAC 3:1
KLIS – Gledatelja 150. Sudac: Mario Soldatić (Portavlje).
Strijelci: 0:1 Moravčić (9′), 1:1 Boban (18′), 2:1 Grbeša (25′), 3:1 Guć (28′).
USKOK: Odža, Pecotić, J. Radić, Parać, Oršulić, Maretić (od 80′ Miholović), Bašić, Boban (od 65′ Čaleta), Guć, Grbeša, Guvo. Trener: Dejan Računica.
PRIMORAC: Juričin, Zoričić, Mišlov, Lazzarevski, Pezelj (od 46′ Šoša), Čerkez, Pedišić (od 63′ Kero), Stojanov, Moravčić, Viskovich, Batista. Trener: Armando Marenci.
Opet se ponavlja ista slika na gostovanjima. Primorac povede i nakon toga izgubi utakmicu.
RAŠTANE – HRVACE 2:2
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 100. Sudac: Branko Vrzić (Šibenik). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Andrej Topić (Solin). Crveni karton: Marko Gospić (Raštane). Strijelci: 1:0 Burčul (6′ – 11 m), 2:0 L. Batur (10′), 2:1 Kunac (50′), 2:2 Božinović (77′).
RAŠTANE: Vugdelija, Peraić, Veršić, L. Batur, Andačić, Birkić (od 52′ Grgurović), Čirjak (od 73′ Mikulić), Čačić (od 82′ Zrilić), M. Batur, Burčul, M. Gospić. Trener: Vlado Mandić.
HRVACE: Bulja, Dolić, Zadro (od 78′ Bilandžić), Romac, Kozina (od 64′ Božinović), Porobija, Tomić, KUnac, Perić, Maretić, Marunica (od 51′ Domazet-Lošo). Trener: Mirko Labrović.
Nakon kvalitetne nogometne predstave između Raštana i momčadi iz Hrvaca nije bilo pobjednika. Iako su domaćini već u 10. minuti vodili 2:0, ipak su na kraju uporni gosti uspjeli osvojiti bod. U 6. minuti Raštane su povele 1:0, kada je iz kaznenog udarca bio precizan G. Burčul, a prethodno je Dolić srušio u prodoru nezadrživog M. Gospića u šesnaestercu gostiju. U 10. minuti već je bilo 2:0 za domaćine, kada je nakon izvedenog kornera slijeva od strane G. Burčula mladi stoper L. Batur s pet metara po zemlji svladao nemoćnog vratara gostiju P. Buljana. Nakon brzog vodstva domaćini su stali, a gosti polagano preuzimali inicijativu i početkom nastavka igre nagovijestili preokret. U 50. minuti je 1:2. Kunac je iskoristio kiks obrane Raštana i s 10 metara bio precizan. Borbeni gosti tada još žešće napadaju i u 77. minuti dolazi do poravnanja rezultata na 2:2, kada je ubačenu loptu s desnog boka D. Božinović glavom neometan sa šest metara neobranjivo poslao u desne rašlje nemoćnog vratara P. Vugdalije. Tek nakon toga domaćini su se trgnuli, ali nisu uspjeli postići zgoditak.

Treća HNL – jug

Ostali rezultati: Neretva – Dugopolje 1:2, Primorac 1929 – Velebit 6:1, Raštane – Hrvace 2:2, Uskok – Primorac 3:1, Zmaj – Jadran KS 2:0, Jadran LP – Neretvanac 4:1, Konavljanin – GOŠK 3:0, Omiš -Dinara 1:1.
Dugopolje 30 20 5 556:15 65
Raštane 30 18 7 5 65:29 61
Uskok 30 16 9 5 54:32 57
Jadran LP 30 14 6 10 49:42 48
Primorac 30 12 9 9 53:48 45
Dinara 30 10 9 11 31:36 39
Jadran KS 30 10 9 12 50:42 39
Zmaj 30 11 5 14 46:50 38