HNL

Koprivničani i Puljani remizirali, Vuk i Erceg spasili bod

Autor: Hina

19.08.2023. 21:31

U susretu 5. kola HNL-a Slaven Belupo i Istra 1961 su u Koprivnici igrali 2-2 (2-1).

Domaći su poveli sa 2-0 golovima Benedikta Mioča (11) i Ante Crnca (23), dok su Matej Vuk (38) i Ante Erceg (84) spasili bod gostima.

Mnogo sadržajnije bilo je prvo poluvrijeme, a domaćini su nakon nešto više od 20 minuta stekli dobru prednost s dva lijepa pogotka.

Do vodstva je Slaven stigao u 11. minuti nakon što je Bosec prošao po desnoj strani i zatim ubacio prizemnu loptu u sredinu kazenog prostora gdje je Marešić promašio loptu, a njegovu pogrešku spremno je dočekao Mioč i preciznim udarcem pogodio donji desni kut.

Mioč je bio sudionik akcije i za drugi gol, on je lijepo povratnom loptom poslužio Crnca koji je sa 18 metara pogodio gotovo isto mjesto suparničkog gola.

Između ta dva gola istaknuo se i domaći vratar Sušak koji je u 18. minuti u samo nekoliko sekundi sjajnim intervencijama zaustavio pokušaje Lisice i Vuka.

Ipak, u 38. minuti Vuk je pronašao put do mreže, njega je Mlinar lijepo proigrao, a ofenzivac Istre zapucao iz koljena sa 15 metara i prije no što je lopta darila u zemlju i pogodio neobranjivo za Suška.

Konačnih 2-2 postavio je najbolji strijelac Istre Erceg koji je u 84. minuti glavom svladao Suška nakon ubačaja Matheusa. Puljani su tako drugi tjedan zaredom uspjeli osvojiti bod iako su gubili s dva razlike.

Šesti Slaven sada ima pet bodova, dva više od osme Istre 1961. Na vrhu je Hajduk s devet bodova.