17 C°

KOŠARKA U KOLICIMA Zadar drugu godinu zaredom osvojio Hrvatski kup

07.06.2019. 10:36
KOŠARKA U KOLICIMA Zadar drugu  godinu zaredom osvojio Hrvatski kup

U Zagrebu (Cedevitin dom na Velesajmu) je održan 12. Kup  Hrvatske košarke u kolicima koji je okupio 12 momčadi. KKOI Zadar je u  prvom kolu pobijedio vrlo dobre debitante u ligi i Kupu, sastav KKOI  Split. Čvrstu utakmicu s malo koševa Zadrani su prelomili u trećoj četvrtinu kada su poveli  deset koševa razlike i tu prednost održavali do konačne pobjede (47:31). Potom su u borbi za finale Zadar  susreo s Vodicama. Utakmicu, koju su pobijedili Zadrani rezultatom 62:44, čvrsti su Vodičani držali u neizvjesnosti veći dio prvog poluvremena, dok su Zadrani  ponovno trećoj četvrtini ubacili u višu brzinu te pobijedili visokom razlikom i osigurali finale drugu godinu zaredom. Finalni sraz Zadra i Zagreba trenutačno je najviša razina kvalitete košarke u kolicima na domaćoj  sceni. Nakon dva poraza u sezoni i izgubljene titule prvaka upravo od  Zagreba, Zadrani su bili svjesni da je dosta toga ostalo nedorečeno te da  imaju kvalitete pobijediti najveće rivale i  obraniti lanjski trofej pobjednika Kupa. Prije utakmice finaliste  je posjetio Dino Rađa, član košarkaške  Kuće slavnih i bivši prvotimac Zadra,  koji je i podbacio prvu loptu. Zadrani su bolje počeli utakmicu, iz čvrste obrane gradio se smireni napad  s uspješnom realizacijom. Koncentriranijim ulaskom u utakmicu Zadrani su poveli te se na poluvrijeme išlo s plus devet. Treća četvrtina i ovdje  se pokazala presudnom. Zagrepčani su stisnuli redove u obrani te s nekoliko povezanih koševa stigli na samo minus tri. Ipak, ovaj put su Zadrani bili pripremljeni na pad u igri te su uspjeli odoljeti napadima suparnika . Utakmica je  završila rezultatom 58:45 i slavlje Zadrana je moglo  početi. S domaće Zadar sada seli na međunarodnu scenu budući da će  od 21. do 23. lipnja nastupiti na turniru u Sloveniji (Maribor).
– Uz sudjelovanja u Prvoj hrvatskoj ligi i Kupu, sljedeće sezone uključit  ćemo se u regionalnu NLB ligu u kojoj sudjeluju klubovi iz Austrije, Slovenije i Bosne i Hercegovine. Osim toga, uz sudjelovanje najavljujemo  i  organizaciju domaćinstva Eurokupa, najveće razine natjecanja košarke  u kolicima u Europi – poručili su iz KKOI Zadar.