liga nacija

Deprecated function: Function create_function() is deprecated u views_php_handler_area->render() (linija 39 od /opt/nginx-1.17.9/htdocs/zadarskilist.hr/sites/all/modules/views_php/plugins/views/views_php_handler_area.inc).
Petak, Lipanj 10, 2022 22:49
Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Dansku sa 1-0 na gostovanju u Kopenhagenu u utakmici 3. kola UEFA Lige nacija.

Pogodak vrijedan pobjede na Parken stadionu postigao je Mario Pašalić u 69. minuti, nakon ubačaja Marcela Brozovića. Pašalić je spremno dočekao loptu na visini peterca i poput rasnog strijelca uklizao te ju proslijedio u mrežu kroz noge danskog vratara Kaspera Schmeichela.

Petak, Lipanj 10, 2022 19:30

Hrvatska nogometna reprezentacija od 20:45 u Danskoj igra susret trećeg kola prve skupine Lige nacija.

Vatrenima je prijeko potrebna pobjeda, s obzirom da su u prva dva susreta osvojili tek jedan bod, dok je Danska nešto mirnija. Danci su upisali iznenađujuću pobjedu protiv svjetskih prvaka Francuza, kao i protiv Austrije.

Utakmicu će voditi Poljak Bartosz Frankowski, kojemu je ovo drugi put da sudi Hrvatskoj.

Četvrtak, Lipanj 9, 2022 21:30

Došli smo napraviti dobar rezultat, kazao je izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić na posljednjoj novinarskoj konferenciji u Kopenhagenu uoči sutrašnjeg ogleda protiv Danske u susretu 3. kola Lige nacija.

Svjetski doprvaci su u četvrtak iz Splita doputovali u Kopenhagen, izbornik Dalić je odradio službenu konferenciju, nakon čega su “Vatreni” odradili trening.

Utorak, Lipanj 7, 2022 09:24

Čestitao bi igračima na dobroj i karakternoj utakmici, borili su se kako treba. Uzeli smo bod, možda smo mogli i malo više, kazao je izbornik Zlatko Dalić nakon splitskih 1-1 protiv Francuske u susretu 2. kola Lige nacija.

Ponedjeljak, Lipanj 6, 2022 23:15

U 2. kolu skupine A Lige nacija Hrvatska je na Poljudu ugostila Francusku. U dvoboju ravnopravnih suparnika Francusku je u vodstvo doveo Adrien Rabiot nakon odlične kontre u 52. minuti i još boljeg udarca. Hrvatska se dugo mučila. a onda je u 81. minuti izborila najstrožu kaznu. U kaznenom prostoru srušen je Andrej Kramarić koji je precizan s bijele točke u 83. minuti. Oprezno je Hrvatska ušla u ovaj dvoboj, a niti Francuska nije srljala u tim početnim minutama.

Nedjelja, Lipanj 5, 2022 22:41

Pokušat ćemo se iskupiti kako bi isprali poraz protiv Austrije. Nije lako slijede nam tri teške utakmice, dvije protiv Francuske, jedna protiv Danske, kazao je izbornik hrvatske reprezentacija Zlatko Dalić na novinarskoj konferenciji u Splitu.

“Nezgodno vrijeme, nezgodan poraz koji nas je uzdrmao, nismo ga očekivali. Međutim, nemam što prigovoriti dečkima,” kazao je Dalić u uvodu novinarske konferencije u Splitu.

Subota, Lipanj 4, 2022 21:04

Nogometaši Mađarske slavili su u u 1. kolu Lige nacija u Budimpešti protiv Engleske s 1-0 pa su tako na početku ovog natjecanja izgubile sve četiri prvoplasirane ekipe sa Svjetskog prvenstva. U petak su poraženi Hrvatska, Francuska i Belgija. Mađarima nitko nije davao šanse u “skupini smrti” s Engleskom, Njemačkom i Italijom, ali su na, zbog kazne UEFE, praznom Ferenc Puskas stadionu pokazali da će biti tvrd orah. Gol iz penala u 64.

Subota, Lipanj 4, 2022 08:27

U 1. kolu skupine A Lige nacija Hrvatska je teško poražena u Gradskom vrtu. U prvom dijelu bila je to podjednaka utakmica u kojoj su »vatreni« pritiskali, a Austrijanci prijetili iz kontri. Arnautović je u 41. minuti doveo Austriju u vodstvos kojim su otišli na odmor. U nastavku su gosti iskoristili činjenicu da su »kockasti« još uvijek zbunjeni« i golovima Gregoritscha (54’) i Sabitzera (57’) dižu na nedostižnih 0:3.

Ponedjeljak, Svibanj 30, 2022 12:16

Četiri utakmice u deset dana su previše i morat ćemo se prilagoditi, te dati šansu onima koji nisu u prvom planu, kazao je na konferenciji za novinare u Zagrebu uoči dvoboja Lige nacija izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić.

Srijeda, Studeni 18, 2020 10:27

U posljednjoj utakmici Skupine 3 Lige nacija Hrvatska je sinoć na Poljudu poražena od Portugala rezultatom 2:3 i na taj način uspjela ostati u elitnoj skupini s obzirom da je Francuska na svom travnjaku svladala Švedsku rezultatom 4:2. Bila je to luda utakmica u kojoj je Hrvatska odigrala puno bolje nego što je to bio slučaj u prethodnim dvobojima, ali je imala i dosta nesreće tijekom ovih 90 minuta. Hrvatsku je u vodstvo doveo Mateo Kovačić u 29.