SUPERSPORT HNL

Lokomotiva i Gorica remizirali u Kranjčevićevoj

Autor: Hina

01.05.2023. 18:22

Nogometaši Lokomotive i Gorice u susretu su 32. kola HNL-a na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igrali 2-2 (1-0). Lokomotiva je povela sa 2-0 golovima Luke Stojkovića (42) i Indrita Tucija (47), da bi Gorica spasila bod preko Luke Kapulice (61) i Matuša Vojtka (90+8).

Prvi pogodak na utakmici pao je pred sam kraj prvog poluvremena kada je Cipetić ubacio s desne strane u kazneni prostor Gorice tamo je Tuci promašio loptu, no ona je stigla do nečuvanog Stojkovića koji je snažnim udarcem zatresao mrežu.

Odmah na startu nastavka Lokomotiva je povećala svoju prednost, Kačavenda je osvojio loptu na sredini igrališta, proigrao Stojkovića na lijevoj strani, a ovaj je proslijedio loptu do Tucija koji je preciznim prizemnim udarcem sa 22 metrapogodio donji desni Banićev kut.

Na vratima domaćih briljirao je Čavlina koji se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana, još u prvom je poluvremenu odličnim refleksnim reakcijama zaustavljao pokušaje Ndockyta i Steenvoordena, da bi najupečatljiviju obranu ostvario u 52. minuti kada je zaustavio i kazneni udarac Prširu. Prethodno je Milićević nespretno startao na Majstorovića u svom kaznenom prostoru, ali mlaki udarac kapetana Gorice “pročitao” je Čavlina.

Ipak, niti Čavlina nije mogao ništa u 61. minuti, tada je Pršir odlično vidio ulazak Kapulice u kazneni prostor domaćih, a mladi je napadač gostiju snažnim udarcem sa 13-ak metara pogodio uz samu lijevu vratnicu.

Iako je Čavlina s još nekoliko odličnih reakcija čuvao minimalnu prednost svoje momčadi, u osmoj minuti nadoknade bio je nemoćan. Gorica je izborila slabodni udarac u zoni udarca na nešto više od 20 metara od gola s lijeve strane, izvođenja se prihvatio Vojtko i pogodio sam gornji desni kut vrata Lokomotive.

Gorica je do tog poravnanja stigla s igračem manje na terenu jer se u 90. minuti u sudaru sa suigračem ozlijedio vratar Banić te je morao biti iznesen na nosilima, a kako je trener Sopić iskoristio sve zamjene na vrata je morao stati igrač Raspopović.

Lokomotiva je tako ostala osma na ljestvici sa 38 bodova, jednim manje od sedmog Varaždina, dok je deveta Gorica sada na 28 bodova, odnosno jednim više od posljednjeg Šibenika.

Dinamo je u nedjelju osigurao naslov prvaka odigravši 0-0 s Hajdukom, sada ima 71 bod, 12 više od drugoplasiranih Splićana.